«ПРИСЯГА 1919» – на півшляху до мети

Автор: | Опубліковано Історія Немає коментарів

Патріотичне виховання молоді, ознайомлення зі славною історією нашого міста, от що стало головною метою проекту «ПРИСЯГА 1919», який почав реалізовуватись у Кам’янці ще з листопада 2017 року, коли представники кам’янецької “Просвіти” звернулись до міського голови Михайла Сімашкевича з ідею відзначення і популяризації присяги, яку принесли на вірність українській державі службовці і військові УНР.

З того часу минуло вже майже два роки. За цей період, за словами організаторів проекту, вдалося багато чого зробити. Вийшла чудова книжка історика і археолога Дмитра Бабюк «Кам’янець – соборна столиця України». Проведена ґрунтовна інформаційна кампанія, знятий короткометражний фільм Андрієм Зайцем «Кам’янець-Подільський – столиця української революції». Але головна задумка проекту «ПРИСЯГА 1919» нажаль, ще нереалізована. Мається на увазі меморіал Присязі на вірність Україні, який планується звести по вулиці Лесі Українки поблизу міської ради.

За словами одного з організаторів Анатолія Паладійчука, на виконавчому комітеті міста визначилися з розташування об’єкту. Також відбувся конкурс на кращий ескізний проект меморіалу; у рамках офіційного відкриття туристичного сезону-2019 відбулось закладення каменю на місці майбутнього меморіалу. Головною проблемою залишається фінансування, тому меморіал – це справа не одного року, наголошують очільники кам’янецької “Просвіти”.

– Переконані, що спонсори і меценати не залишаться осторонь цього благородного починання, – додає Славко Полятинчук, голова міської “Просвіти”.

Зі свого боку керуюча справами виконавчого комітету міської ради Яна Мельничук запевнила присутніх, що влада міста і надалі буде підтримувати ініціативи проекту «ПРИСЯГА 1919», зокрема побудову меморіалу, де керівництво міста бере на себе облаштування території біля нього.

Окрему увагу учасники проекту приділили книжці Дмитра Бабюка «Кам’янець – соборна столиця України». Сам автор, який був присутній на прес-конференції, розповів, що його книжка містить багато нових, досі невідомих матеріалів, присвячених добі УНР, крім іншого і знайдену в Канаді необрізану фотографію Директорії. Власник видавництва «АБЕТКА» Ярослав Сисин, також додав, що він давно виношував плани надрукувати подібну книга і тільки зараз йому трапилася така нагода.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар