Представники медицини Кам’янця-Подільського пояснили, чому підписати декларацію зобов’язаний кожен

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Вже рік як первинна ланка медицини знаходиться в стадії реформування й розпочалася вона з кампанії – обери свого лікаря. За цей період 65% кам’янчан визначилися з тим, кому довірити своє здоров’я, і підписали з ним декларацію. 9 лікарів з 64 одержали стовідсоткову довіру людей, набравши по 1800 пацієнтів, й мають заробітну плату до 20 тис.грн. Про це повідомила директор КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Інна Клим. Максимально охоплені деклараціями дитяча категорія населення міста, а також пенсіонери. Дорослі кам’янчани віком від 18 до 64 років тут більш інертні, тільки половина з них уклали угоди з сімейними лікарями. Іншим варто поспішити, інакше вони опиняються в «червоних списках».

  • Підписати декларації з лікарями зобов’язані усі. Хто все ж проігнорує рекомендації, на перших порах обслуговуватиметься дільничними, проте не довго. Кошти мають йти за пацієнтом, а на таких «неофіційних» хворих Національною службою охорони здоров’я фінанси не виділятимуться, – наголосила Інна Анатоліївна. – Задекларувавшись, люди входять в електронну систему і таким чином отримуватимуть всі послуги як на первинному, так і вторинному рівнях.

Необхідність реєстрації вимагає наступний етап реформи охорони здоров’я. Вже з наступного місяця медики чинні виписувати електронні рецепти та лікарняні листки, але особи без декларації одержати їх не зможуть. Не спроможні вони й записатися на прийом до лікаря в електронну чергу, зручність якої з червня місяця відчули хворі в амбулаторіях сімейної медицини. Тепер цим комфортним механізмом користуються також під час запису до вузьких спеціалістів, фахівців перинатального центру та міської дитячої поліклініки.

  • Водночас потрапити на консультацію до лікаря можна, записавшись в реєстратурі. Позачергово обслуговуватимуться ті громадяни, які знаходяться в невідкладному стані, – додала Інна Клим.

А чи зобов’язаний лікар цілодобово брати трубку від свого пацієнта, оскільки кам’янчани часто скаржаться, що не можуть зв’язатися з ним, директор «ЦПМСД» пояснює, що на це є його власна воля. У деклараціях вказується телефон амбулаторії чи кабінету, а медик дає свій особистий мобільний за бажанням. В позаробочий час люди вправі дзвонити на швидку. Десь 80% лікарів не ховають номер телефону, налагоджуючи довірливі відносини з підопічними. Якщо такі не складаються, змінити лікаря не має жодних труднощів. Є випадки, коли люди йшли до іншого терапевта, бо попередній не відповів на дзвінок. Тому як пацієнт зацікавлений отримувати послугу якісну, вчасну і доступну, так і лікар відповідати цим запитам.

Задля покращення медичного обслуговування, як інформували медики, за звітний період для амбулаторій міста придбано комп’ютерне обладнання, меблі, медичний інвентар, відкрито амбулаторію сімейної медицини на вул.Суворова, 44. А минулого тижня в Кам’янці на базі міської лікарні запрацювало відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, де пацієнти з хворобами серця зможуть лікуватися безкоштовно на найновітнішому обладнанні.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар