Яскраво розмальована кімната, перегляд мультиків і подарунок від закладу

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Ні, це не похід у кіно, так зараз лікують зубки дітям у стоматологічній клініці «Атланта», яка знаходиться в м.Кам’янець-Подільський на вулиці Гагаріна, 83. Сучасний підхід із врахуванням особливостей дитячої психології, безліч цікавинок, які відволікають малечу від думок про лікарів і навіть фонтанчик із рибками та черепахами, який дітки просто обожнюють. У клініці «Атланта» уже понад 11 років практикують дитячу стоматологію за новими стандартами. Як це все діє зсередини, ми могли побачити на власні очі.

Перше, про що ми запитали у дитячого стоматолога Ірини Ковальчук, чи варто лікувати молочні зуби?

– Саме від стану молочних зубів залежить те, які виростуть постійні зуби, – каже Ірина Валентинівна. – Перший зуб у малюка з’являється, коли йому кілька місяців, а останній з молочного на постійний міняється аж до 12 років. Інфекція в молочних зубах може викликати сильний біль у дитини, дратівливість, безсоння. Карієс може стати причиною частих ангін, стоматитів, захворювань шлунково-кишкового тракту. Більше того, з часом, коли біля молочних уже є постійні, і якщо молочні зубки не лікувати, карієс перекидається на новенький зуб. Тож варто слідкувати, аби всі зубки у дитини були здоровими.

– Лікувати зубки це добре, але ж як змусити дитину вперше піти до стоматолога?

– Вперше відвести дитину до стоматолога не важко. І тут дуже важливо зробити все правильно, адже страх перед стоматологом у дітей не вроджений. Це результат пережитого досвіду. Якщо перші враження будуть позитивні, наступні походи не травмуватимуть психіку дитини. На перше враження впливає все – атмосфера, ставлення лікарів до малюка і, звісно, ненависні уколи знеболюючих, яких діти зазвичай бояться більше, ніж самої пломби. Якщо прийти вчасно, то анестезія не знадобиться. Дитина дивиться мультик, їй акуратно і безболісно лікують зубчик і виникає скоріше цікавість, аніж страх. Наприкінці обов’язково заохочуємо маленьких пацієнтів подаруночком на вибір, найтерплячішим навіть видаємо диплом.

– Ірино Валентинівно, у Вашій клініці дітям дозволяють вибрати колір пломби. Ось такі яскраві блакитні, оранжеві, рожеві матеріали є безпечними? Чи краще віддати перевагу звичайним?

– Кольорові пломби не шкідливі та дуже зручні. По-перше, таку пломбу малюк набагато охочіше дає поставити, адже це так звабливо мати кольоровий зубчик. Та і сам процес вибору кольору – це теж цікаво. По-друге, за такими пломбами легше спостерігати. Зазвичай пломба тримається міцно, та якщо раптом вона таки випаде, дитина скоріш за все сама це помітить і вам повідомить.

– До речі, якраз це питання цікавить багатьох батьків. Якщо при лікуванні молочних зубів випадає пломба, як тоді бути?

– Ми поставимо нову пломбу безкоштовно. У нашій клініці надається гарантія на пролікований молочний зуб аж до його випадання і заміни на постійний.

– Ви сказали, що зуб можна лікувати без анестезії, це правда?

– Так. Тут головне – вчасно виявити проблему, тоді можна без анестезії і пролікувати, і встановити пломбу. Ось чому так важливо приходити з дитиною на профілактичні огляди хоча б раз в півроку, щоб не доводити ситуацію до запалення нервів і прилеглих тканин.

– Що робити, якщо зубчик уже повністю зруйнувався?

– Такі питання у нас в клініці також вирішуються і, якщо зубчик можна врятувати, ми покриваємо його спеціальними дитячими коронками. Це робиться для того, щоб уникнути нерівномірного навантаження на щелепу, адже вона ще формується, від цього залежить прикус і рівність зубів у майбутньому.

– Хіба зубки викривляються не в підлітковому віці, адже найчастіше саме тоді їх вирівнюють, чи не так?

– У підлітковому віці – це вже готова проблема, але ж її можна уникнути. У нас працює досвідчений лікар-ортодонт Тетяна Данч, яка проконтролює правильність формування в дитини щелепи, аби постійні зубки одразу стали в рівний ряд і щоб був правильний прикус. Для цього до лікаря-ортодонта варто звертатись з прорізуванням першого постійного зубчика, зазвичай це відбувається в 5-6 років, і тоді не доведеться їх вирівнювати.

– А солодощі псують зуби, чи ні?

– Звісно псують, але ж всім нам хочеться мати солодке дитинство. І хоч немає таких рекомендацій, що дітям треба забороняти солодощі, однак смоктальні цукерки все ж краще обмежити. Вони найвідчутніше впливають на ніжну «молочну» емаль.

– Як до Вас потрапити на прийом?

– На прийом можна записатись за телефонами: 0(67)384-12-07, 0(96)651-44-65.

Ольга САВИЦЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар