ТРИ ВІДЗНАКИ РАЙОННОЇ РАДИ

Автор: | Опубліковано Без категорії Немає коментарів

На засідання дев’ятнадцятої сесії Кам’янець-Подільської районної ради VIII скликання, яке відбулося 16 березня, зареєструвалося 28 депутатів із 42. Щоправда, загальний кількісний склад районних обранців цього дня зменшився на дві особи. Про своє дострокове припинення повноважень заявили Савчук О.П. (політична партія «За конкретні справи») та Гурскіс Л.Л. (політична партія «За майбутнє»). Колеги по мандату їхнє прохання підтримали. Тож тепер районна рада направить відповідні рішення до Кам’янець-Подільської районної територіальної виборчої комісії Хмельницької області про введення у склад районної ради на вакантні місця нових депутатів.

ЗАТВЕРДИЛИ СПИСКИ ПРИСЯЖНИХ

Цього дня за поданням громад депутати затвердили списки присяжних Кам’янець-Подільського міськрайонного суду, Чемеровецького та Новоушицького районних судів Хмельницької області.

До присяжних Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області увійшло 9 осіб: Барановський Юрій Йосифович, Войтичук Мар’яна Іванівна, Іванова Галина Василівна, Мельник Руслан Олегович, Побережна Тетяна Олександрівна, Помазан Галина Євгенівна, Савіцька Ольга Петрівна, Соколовська Тетяна Леонідівна, Фролов Анатолій Іванович.

Список присяжних Чемеровецького районного суду Хмельницької області склали 5 представників: Гладиш Сергій Васильович, Іваськів Юрій Анатолійович, Кизима Лариса Петрівна, Помазова Катерина Володимирівна, Сльота Сергій Миколайович.

Присяжними Новоушицького районного суду Хмельницької області стали 15 осіб: Бабак Павло Вікторович, Гончарук Антоніна Володимирівна, Гребенюк Олег Федорович, Казева Тетяна Миколаївна, Константинова Наталія Василівна, Корчевий Олег Григорович, Моспан Надія Миколаївна, Онищук Іван Володимирович, Присяжнюк Ярослава Василівна, Самсонюк Людмила Володимирівна, Семенюк Володимир Петрович, Слободянюк Лариса Федорівна, Трофанюк Михайло Іванович, Шевченко Iгop Іванович, Юрчук Віта Валентинівна.

Під час обговорення цього питання депутат Іван Громик висловив побажання, аби громади, які подають представників для формування списків, та й самі майбутні присяжні судді, були гідними і належно усвідомлювали свою місію. «Бо, на жаль, трапляються часті випадки, – зазначив Іван Миколайович, – коли присяжні не з’являються в суд, і засідання доводиться відкладати. Тим більше, що наразі, під час воєнних дій, часто відбуваються суди, де розглядаються заяви про визначення особи померлою чи безвісти зниклою. І таких справ з кожним разом стає все більше і більше».

ЗВЕРТАЙТЕСЯ, МОЖЛИВО, ВАС ПОЧУЮТЬ ВДРУГЕ

У ході роботи сесії депутати підтримали рішення про передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Кам’янець-Подільського району в комунальну власність Староушицької селищної ради майнового комплексу Гуто-Чугорської початкової школи. Однак, коли розглядалося питання, де йшлося про затвердження в новій редакції переліку об’єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Кам’янець-Подільського району (на сьогодні їх у списку 8), які підлягають приватизації в 2023-2025 роках, депутат Олександр Федик висловив пропозицію, щоб зняти деякі об’єкти з приватизації і передати громадам.

«Громади зараз допомагають районній раді. Чому не піти їм назустріч і віддати ті об’єкти, що знаходяться на їхній території? Якщо їх ніхто не хоче, питання знімається. А якщо є бажання, то чому не віддати?», – зазначив депутат. Як приклад він назвав два об’єкти – це недіюча аптека в с.Жванець та Підпилип’янська школа. У свій час сільські голови Жванецької та Орининської громад зверталися з проханням передати ці комплекси їм у комунальну власність, однак депутати не проголосували.

«Є відповідна процедура, – зазначила доповідач із цього питання, начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад виконавчого апарату районної ради Світлана Вознюк, – відповідно до якої сільські голови могли б повторно звернутися із цими питаннями. Та таких звернень не було».

«ЗАСЕКРЕЧЕНА» ІНФОРМАЦІЯ

Не знайшов підтримки у депутатів звіт про виконання програми регіонального продовольчого резерву в умовах військового стану на 2022 рік.

Як заявив депутат Іван Громик: «Ми цієї програми не бачили, зі зверненням до голови Кам’янець-Подільської районної військової адміністрації Олександра Анур’єва отримали відповідь: заходьте на сайт РВА, там все побачите. Але наявність офіційного документа на сайті ще нікого не звільняла від обов’язку надавати відповідні документи особі-запитувачу. Мова йде про бюджетні кошти. Тож як ми можемо прийняти звіт, коли не бачили офіційного документа?».

Також депутати хотіли б дізнатися про суб’єкта господарювання, з яким згідно з цією програмою був укладений договір, і суму цієї угоди, адже це є публічна інформація, однак від нас її теж приховують. Тому вважаю, що ми не маємо права розглядати це питання, бо це буде незаконно».

У відповідь депутат, начальник управління забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, фінансів та соціально-економічного розвитку території РДА Олександр Федик парирував, що: «…у райдержадміністрацію надійшов лист за підписом голови райради, де він просить підготувати рішення і винести на сесію це питання. Тому адміністрація на виконання прохання голови райради його підготувала».

«Дійсно, проект рішення про звіт підготували, як і були прийняті програми, – вступив у дискусію заступник голови районної ради Микола Жоган. – Але самої програми ми не бачили, бо як сказали в РДА, це засекречена інформація. Відповідно до законодавства, якщо кошти пішли з районного бюджету, то депутати повинні знати куди і кому вони були спрямовані. Мова йде про 82,5 тис.грн, із яких 4,5 тис.грн було використано за електроенергію, а решту (78 тис.грн) – на орендну плату нежитлового приміщення, з метою забезпечення діяльності оперативного штабу логістичного та гуманітарного забезпечення Кам’янець-Подільського району. То хто ж той орендодавець?».

У результаті дискусій звіт про виконання районної програми регіонального продовольчого резерву в умовах військового стану районні обранці не прийняли, як і звіт про виконання програми підтримки діяльності органів виконавчої влади на 2022 рік. Ці питання відправили на довивчення і планують розглянути на черговій сесії.

ПРОЗВІТУВАЛИ ПРО РАЙОННИЙ БЮДЖЕТ ЗА 2022 РІК

Також у ході засідання депутатських комісій чимало запитань було і до звіту про районний бюджет за 2022 рік. І хоча за зверненням депутатського корпусу до правоохоронних органів щодо руху бюджетних коштів зараз триває перевірка (повідомив голова райради Михайло Сімашкевич), звіт депутати таки підтримали.

Тож як видно з пояснювальної записки до рішення сесії районної ради, до загального фонду районного бюджету за 2022 рік надійшло доходів в сумі 2 720,4 тис.грн, що складає 93,7% до річних призначень з врахуванням змін. Власних доходів отримано в сумі 156,2 тис.грн, що складає 151,7% до річних показників, затверджених з врахуванням уточнень на 2022 рік.

Виконання районного бюджету по власних доходах на звітний період забезпечено на 151,7%; по міжбюджетних трансфертах – на 91,6%. Зокрема, делегували свої кошти у районний бюджет територіальні громади: Гуківська – 40 тис.грн, Гуменецька – 200 тис.грн, Дунаєвецька – 270,1 тис.грн, Жванецька – 30 тис.грн, Китайгородська – 50 тис.грн, Маківська – 30 тис.грн, Орининська – 25 тис.грн, Слобідсько-Кульчієвецька – 150 тис.грн, Староушицька – 39,7 тис.грн та Чемеровецька – 270 тис.грн.

До спеціального фонду бюджету району надійшло доходів у загальній сумі 9 974,0 тис.грн.

У цілому районний бюджет за доходами загального та спеціального фондів (з урахуванням трансфертів) до річних показників виконаний на 434,0 відсотки (фактично надійшло 12 694,4 тис.грн, призначено з урахуванням змін на рік 2 925,3 тис.грн).

По видатках загального фонду районний бюджет за 2022 рік виконаний в сумі 5 054,6 тис.грн, або 92,7% до уточнених річних призначень, по видатках спеціального фонду – 9 605,7 тис.грн (99,2% до уточнених річних призначень).

ДУМКА ВІЙСЬКОВОГО

Не набралося достатньої кількості депутатських голосів під час розгляду питання про звернення до Президента України, Верховної Ради щодо повернення додаткової винагороди в розмірі 30 тис.грн для українських військових і силовиків, навіть якщо вони не перебувають безпосередньо на фронті.

Перед голосуванням до депутатів звернувся заступник командира однієї із військових частин. Він від імені військових, які беруть безпосередню участь у зоні бойових дій, висловив думку, що є певна категорія військовослужбовців, які не мають права на цю доплату. «Тобто мова йде про тих, хто не брав участі у зоні проведення бойових дій. Ніколи там не був і не хоче бути, – сказав військовий. – Вони займають чуже місце і отримають тих самих 30 тисяч. Так не має бути».

І як результат – 21 голосу депутатів було недостатньо, аби звернення про повернення грошової надбавки для всіх військових і силовиків направити до керівництва нашої держави.

ВІДЗНАКУ ЗАЛИШИЛИ, МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ ЗНЯЛИ

Депутати внесли зміни у рішення третьої сесії Кам’янець-Подільської районної ради IV скликання від 21 серпня 2002 року №16 «Про затвердження Положення про звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району». Як поінформував Микола Жоган: «У зв’язку з тим, що в Україні триває повномасштабна війна і, на жаль, гинуть наші захисники, ми не маємо права їх не вшанувати. Родичі, громади звертаються з клопотаннями про відзначення загиблих Героїв. До присвоєння звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району» в 2002 році була передбачена одноразова матеріальна допомога у розмірі 10 мінімальних заробітних плат. Нині це досить значна сума, яку ми, на жаль, не можемо виплатити з районного бюджету, оскільки таких коштів немає».

Тож депутати проголосували за внесення змін. Водночас одноголосно підтримали рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району» Войцеховському Олегу Анатолійовичу (посмертно), який загинув, боронячи Батьківщину, 12 серпня 2022 р. в с.Піски, що на Донеччині.

Під час затвердження плану роботи районної ради на ІІ півріччя, депутати додатково включили в план пункт про присвоєння загиблим воїнам Кам’янеччини звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району» (посмертно). Нині у виконавчому апараті райради триває підготовча робота щодо формування списків загиблих захисників, аби в подальшому за допомогою територіальних громад виготовити посвідчення та відзначити посмертно цією почесною відзнакою мужніх воїнів.

ВИНАГОРОДА ВОЛОНТЕРАМ

Відтепер на Кам’янеччині з’явиться ще одна почесна відзнака районної ради «За волонтерську діяльність». Якою нагороджуватимуть: громадян України, іноземців, які здійснюють волонтерську діяльність, зробили вагомий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху, за сумлінну самовіддану працю, активну життєву позицію, зокрема, під час здійснення заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та подолання її наслідків.

Це вже третя офіційна відзнака районної ради, якій передували «За заслуги» та «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району».

УСПІШНОМУ ПРОВЕДЕННЮ СЕСІЇ ПЕРЕДУВАЛА ВИВАЖЕНА РОБОТА В КОМІСІЯХ

У ході роботи сесії районної ради було розглянуто понад двадцять десятків питань порядку денного. Під час звіту про виконання комплексної програми забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури пожежної охорони на Кам’янеччині начальник 6 державної пожежно-рятувальної частини Олег Гула висловив щиру подяку за надану матеріально-технічну допомогу (а це спецодяг, нове технічне обладнання, підтримка пунктів незламності тощо) особисто голові райради Михайлу Сімашкевичу і депутатському корпусу.

Варто зазначити, що така допомога надається не лише вогнеборцям, а й нашим військовим, правоохоронним органам, внутрішньо переміщеним особам тощо.

У свою чергу Михайло Євстафійович подякував депутатам за плідну роботу і відзначив їхню високу явку.

– Радий, що сесія пройшла конструктивно. Не було особливо таких політичних розбірок. Майже всі питання порядку денного проголосовані, крім двох, тому що недостатньо було зібрано матеріалів. Тож депутати запропонували їх перенести на наступну позачергову або чергову сесію, – прокоментував голова райради. – Засідання пройшло досить таки продуктивно. Впродовж півтори години вдалося розглянути всі питання, оскільки цьому передував детальний розгляд порядку денного під час роботи постійних комісій.

Надія ЄРМЕНЧУК

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар