Про ринок, що плаває у воді

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Цьогорічні дощі та зливи неабияк стривожили кам’янчан. Велика вода, підтоплення завдали чимало клопоту. Особливо це відчули підприємці, які мають торгові точки на Центральному ринку.
А ще стихія показала, що у Кам’янці-Подільському не готові їй протистояти та й не дуже поспішають з цим щось робити. «Немає грошей», – кажуть керівники владних структур. Але це не привід залишатися бездіяльними.
Сотні підприємців місцевого Центрального ринку щороку зазнають чимало збитків через підтоплення, адже вода сюди під час сильних злив стікає з усіх прилеглих вулиць.
– Вперше до місцевих керівників я звернувся ще у вересні 2013 року, як тільки мене призначили, – каже директор ТОВ КВЗП «Камянець-Подільський» Сергій Чернявський. – Адже ринок – найнижча точка цього району. Звісно, що вода з вулиць добігає сюди, а стікати їй немає куди. Ми проводили обстеження і з’ясували, що вулицями прокладені малі в діаметрі труби, і така маса води не може ними проходити. Нам обіцяли, що в майбутньому…
Але це майбутнє так і не наступило. Щороку одне й те ж саме чуємо у відповідь. А цьогоріч – то взагалі стихія дуже позбиткувалася над підприємцями. Усі ті, хто постраждав, звернулися з колективною заявою до міського голови Михайла Сімашкевича та народного депутата України Володимира Мельниченка. Кожний підприємець отримав незначну допомогу. Мізерну з огляду на те, що втратили внаслідок підтоплення товару.
Пригадується, у 90-х роках, коли на полицях магазинів і торгових точок були лишень сіль, олія та сірники… Відчайдухи-кам’янчани через паркани брали штурмом ранковий стихійний ринок, територія якого вже була огороджена, і розпочинали своє метушливе дійство, займаючи хто-де місця… Багато хто у ті важкі роки, будучи науковцями, вчителями та з іншими дипломами, змінили свої статуси на базарних торговців. У країні один за одним хтось руйнував заводи, фабрики, натомість розгалужувалися підприємства малих і великих фірм, кооперативів, однак вони усіх задовольнити роботами були не в змозі. Тому базарні ряди швидко поповнювалися новими підприємцями малого бізнесу…
А в 1998 році місцевою владою цю ділянку було офіційно зареєстровано під ринок. Підприємці поспішали юридично оформити свій бізнес, облаштовували торгові точки. До міської казни полилися кошти з їхніх податків… І тепер тут працює 2000 осіб! Однак стихійне лихо – висока вода, яка, наголошую, щороку затоплює ринок, – приносить їм чималі збитки. Лише на цей раз люди втратити свого товару хто на 5, 10, 20, а то й 50 тисяч гривень! Спробуй сьогодні їх заробити…
Цього року ринок підтоплювало вже тричі. Директор Сергій Чернявський розповідає, що усі водозабірники очищаються щопонеділка. Але на цей раз він наполіг на проведенні капітальних робіт щодо очищення та обладнання зливових каналізацій, до яких була залучена одна з житомирських фірм. У результаті – зливові каналізації приведені до ідеального стану. Можливо, тепер водичка стікатиме рівномірно, так як годиться? Лише не завадило б зробити побільше на центральних вулицях прийомників води, а підприємцям, мешканцям міста та гостям дотримуватися звичайних правил чистоти і не викидати сміття будь-куди. Хоча навіть якби все це було зроблено, то труби каналізацій так і залишаються вузькими, бо їх не замінили.
Юлія ЯВОРСЬКА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар