ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПЕРЕСАДКИ ДОРОСЛОЇ ТРОЯНДИ В ЛІТНІЙ ПЕРІОД
Нюанси пересадки дорослого куща троянд влітку.
Основний період пересадки рослин, це весна і осінь. Але іноді виникає ситуація, що потрібно пересадити на інше місце зростання в літній період причому не маленький саджанець, а дорослий кущ.
Причини можливої пересадки і ймовірність приживлення на новому місці
Не часто, але виникає необхідність пересадки дорослого чагарнику із-за звільнення місця для якоїсь споруди, чи буде там рости інша рослина. Хоча причин для «переселення» може бути і більше, і вони не менш важливі. Наприклад:
Неправильно підібране місце
Більшість плодових і квіткових чагарників воліють рости на сонячних ділянках. Якщо знехтувати таким нюансом рослина може просто не розкрити свій потенціал, а саме не плодоносити і буде відсутній період бутонізації. Приміром, від лохини, яка виростає в тіні, не варто чекати плодів, а троянда відмовиться цвісти.
Зміна складу ґрунту
При недотриманні правил внесення добрив може змінитися склад ґрунту, його кислотність може підвищитися або знизитися. При таких серйозних змінах рослини не можуть рости. Деколи, щоб нормалізувати кислотність ґрунту, потрібно робити швидкі заходи, і часто доводиться просто пересаджувати чагарник.
Виснаження ґрунту
Щоб чагарник міг радувати плодами або рясним цвітінням, його варто омолоджувати через певний період часу. Але іноді, пересадка рослини, навіть дорослої необхідна за відсутності поживних речовин в ґрунті.
Розростання кущів
В цьому випадку, потрібно всього лише розділити чагарник на кілька частин, але важливо при поділі не пошкодити кореневу систему, і правильно розподілити пагони, щоб вони мали здатність до укорінення.
Нюанси пересадки дорослого куща влітку
Якщо, приміром, взяти за основу позапланову пересадку дорослого куща троянди, то слід врахувати кілька дуже важливих нюансів. Пересадити рожевий кущ влітку можна, але при цьому доведеться пожертвувати періодом цвітіння. Річ у тім, що потрібно зробити обрізання не лише стебел з розквітлими квітами, а і усунути бутони. Завдяки цьому можна прискорити процес вкорінення дорослого куща.
Також варто врахувати й інші важливі моменти. Наприклад:
- Вибирати потрібно сонячну ділянку, а саму процедуру пересадки краще проводити у вечірній час, і при можливості, щоб на наступний день була похмура погода.
- Поливати саджанець на новому місці зростання слід увечері, але якщо належить спекотний день, то додатково полив потрібно здійснити вранці.
- Рекомендується по можливості створити затінення пересадженому кущу з допомогою спеціальних укривних матеріалів, щоб знизити спеку.
- Обов’язково потрібно замульчувати прикореневу зону саджанця. Це дозволить зберегти вологу в ґрунті, а також позбавить від процедури прополки бур’янів.
Що стосується поливу, то він повинен бути своєчасним, але не зайвим, краще полити пересаджену рослину двічі на день (вранці і ввечері), ніж заливати її водою за один раз. Це допоможе уникнути загнивання кореневої системи.
Додатково необхідно зазначити, що наступну пересадку дорослого куща можна здійснювати не раніше, ніж через 3 роки. Щоб уникнути зайвого травмування рослини.
На завершення слід сказати, що під час пересадки дорослого куща також потрібно провести обрізку пагонів, залишивши їх висотою близько 20 сантиметрів. Таким чином можна підвищити сили рослині, які вона буде віддавати на процес вкорінення, а не на збереження своєї колишньої крони.