ЧОМУ ПОТРІБНО ВЖИВАТИ БІЛУ ЦИБУЛЮ
Завдяки своїм антибактеріальним властивостям цей овоч сприяє оздоровленню травної системи, що своєю чергою поліпшує імунну функцію.
Причин їсти білу цибулю багато. Вона містить хром і сірку – речовини, які впливають на природні механізми регулювання рівня цукру в крові. Дослідження показали, що регулярне контрольоване вживання білої цибулі корисне людям, хворим на діабет, а також тим, хто має переддіабетичний стан.
Флавоноїдні антиоксиданти, зокрема фізетин і кверцетин, котрі є в цибулі, здатні запобігати росту пухлини. А клітковина і пребіотики поліпшують стан і функціонування кишківника. Особливо багато в цьому овочі пребіотику інулін та фруктоолігосахаридів, які допомагають збільшити кількість корисних бактерій у кишківнику.
Захист кісток від руйнування. Вживання білої цибулі зміцнює кістки у літніх жінок, забезпечує профілактику остеопорозу.
Користь для серця. Високий рівень антиоксидантів – сполук, які борються із запаленням, знижують рівень тригліцеридів і рівень холестерину. Усе це благотворно позначається на стані серця. Завдяки своїм протизапальним властивостям біла цибуля також допомагає знизити високий кров’яний тиск.
Розріджує кров. Флавоноїди й сірка, що містяться в овочі, допомагають розріджувати кров, сприяють її плавному плину венами та артеріями. Це знижує ризики тромбів і патологій, включно з серцевим нападом й інсультом.
Бореться із запаленням. Велика кількість сірки забезпечує потужний протизапальний ефект. Крім цього, біла цибуля багата на селен, який стимулює імунну функцію і зменшує запалення.
Зміцнює імунітет. Наявність мінералу селен робить білу цибулю ефективним засобом для зміцнення імунітету. Селен відіграє значну роль у захисті організму від вірусних інфекцій та алергійних станів.
Підвищує якість сну. Деякі дослідження показують, що ця городня рослина поліпшує якість сну завдяки вмісту однієї із форм амінокислоти, що діє як природний седативний засіб. Це також допоможе знизити рівень стресу і загальної напруженості.
Однак у разі загострення проблем із органами травлення та за серцевих захворювань вживати білу цибулю сирою не варто. Свої корисні властивості вона зберігає і після термічної обробки.
Ігор ПОРУБНИК