«Заруба» на 193 окрузі: переможця визначили останні метри дистанції

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

На майже 3 тисячі голосів лідер парламентських перегонів в одномандатному окрузі №193 Ігор МАРЧУК від «Слуги Народу» обійшов свого основного конкурента самовисуванця Володимира МЕЛЬНИЧЕНКА. Це, мабуть, для багатьох жителів Кам’янеччини стало головною сенсацією цих позачергових виборів. Не всі вірили, що народному депутату двох скликань Володимиру Мельниченку з місцевою пропискою та гучним прізвищем перейде дорогу «незнайомець» з Києва. Але інстинкти українських громадян позбутися старої системи, що по вуха загрузла в корупції, вседозволеності і безкарності осіб при посадах, прагнення жити в країні, де один закон для всіх, нарешті вступили в дію. Відтак, Мельниченку згадали його регіонало-порошенківське минуле і йому більше не знайшлося місця у законодавчому органі. Так само як і іншим мастодонтам української політики. Поступилися вони мандатом «новим обличчям», які стали трендом цієї виборчої кампанії.

Отож, після стовідсоткового обробітку бюлетенів окружною виборчою комісією Ігор Марчук набирає 35,58% голосів, йому повірили 25 430 виборців. Володимира Мельниченка підтримало 22613 громадян, або 31,64%. За ними слідують Михайло Посітко, який отримав 5110 голосів (7,15%), Микола Жоган – 3669 (5,13%), п’ятірку замкнув Віктор Худняк – 2363 (3,3).

Як розділилися електоральні симпатії

Зі старту підбиття підсумків голосування першість захопив Володимир Мельниченко. Його відрив від найближчого опонента був суттєвим – майже 15%. У Новоушицькому районі вирішили не міняти коней на переправі, і мешканці знову захотіли бачити народним депутатом саме Володимира Володимировича, перевага якого тут склалася переконлива 45,77% проти 24,9% на рахунку Ігоря Марчука. Але тріумф Мельниченка був недовгим, вже у Кам’янець-Подільському районі з незначним відривом в один відсоток виграв претендент від «Слуги Народу» (35,01% проти 34,01%). «Бліцкриг» Ігоря Марчука у цьому виборчому марафоні забезпечило волевиявлення містян, 40,24% яких вирішило дати шанс новачку. 24,05% міських виборців залишилися на боці діючого нардепа, він переміг на двох спецдільницях та дільниці на території ЗОШ №11. Всі інші ДВК Кам’янця, крім однієї, де встановлена нічия, звітували про перевагу Ігоря Петровича.

Цікаво

Марчук переміг на 105 дільницях, Мельниченко – на 102. Першому кандидату найбільше повірили в с.Вербка, де він здобув 56,12% голосів. Найкращим результатом іншого стали 78,57% підтримки в Пилипах Хребтіївських (Новоушицький район). Порівну голоси розділилися між головними конкурентами в с.Китайгород по (34,01%), на спецдільниці в Центральній районній лікарні та по вул.Матросова, 17 у міській лікарні (по 33,33%), с.Гута Глібівська (по 30,43%). А в с.Висілок, навпаки, ніхто не проголосував за фаворитів, там 38,46% виборців поставили «плюсик» навпроти Олександра Попова. З інших кандидатів, то Микола Жоган святкував перемогу в с.Думанів (28,27%) та с.Вільне (42,31%), а Віктор Худняк – в с.Колодіївка (23,97%).

Найменше людей проголосувало в с.Суржинці (13), найбільше (1197) –
на ДВК в ДНЗ №2 в Кам’янці-Подільському.

 

Головне не як голосують, а як рахують

Після голосування потенційний фаворит Ігор Марчук запевняв у своєму успіху, посилаючись на результати паралельного підрахунку, які давали від 2,5 тис. до 2,9 тис. голосів переваги на його користь. Вслід про це заявили й деякі інші кандидати в народні депутати Михайло Посітко та Вікторія Кохановська, але «не кажи гоп, поки не перескочиш», риску підвести повинні офіційні цифри ОВК, з якими не все так гладко складалося. Окружком мав зібратися 23 липня, аби здійснити на двох дільницях перерахунок і ще на двох – уточнення. Проте ця процедура затягнулася до глибокої ночі. Спочатку ніяк не зміг зібратися кворум для правочинності комісії, одні члени зникали, інші приходили і так тривало до обіду. Хоча за словами секретаря ОВК Юлії Дрозд, до цього члени собі такого не дозволяли. Нарешті, коли знайшлася необхідна кількість, робота знову заблокувалася. Через хворобу був відсутній системний адміністратор, у якого всі ключі доступу до сервера. Спочатку заявлялось, що без нього працювати немає змоги, а коли запропонувалися варіанти виходу із ситуації, то вже почалися збої з системою захисту програми виборів від зовнішнього втручання даних. Випадковий збіг (через напружений ритм не витримує навіть техніка) чи штучне затягування процедури підрахунку голосів, в чому запідозрили окремих членів ОВК, «своїх людей» кандидата, в якого з рук вислизав депутатський квиток.

  • Стара система вперто тримається за владу, – заявив Ігор Марчук.

Він навіть записав відеозвернення до громадян та президента України, аби допомогли завершити виборчий процес на окрузі без порушень.

  • Не знаю, хто затягував підрахунок: дільниці прийшли на уточнення, через помилки їх завернули знову, а це все час. Дуже важким був останній перерахунок. На одній з дільниць так і не знайшли одного бюлетеня. Ми склали акт, з цим розбиратимуться правоохоронні органи. ДВК проявили свою некомпетентність, всім хотілося поспіхом закінчити роботу і розійтися. Ми спеціально відклали прийом міських представників в останню чергу, бо комісії великі, щоб мали час виконати роботу якісно. Першими приймали Нову Ушицю, далі Кам’янець-Подільський район. Нам закидали незаконність встановлення такого орієнтовного графіку здачі протоколів. Таку практику ввели під час другого туру президентської кампанії, деякі сили навіть хотіли її оскаржити, мотивуючи тим, що в законі прописано негайне доставлення протоколів в ОВК. Проте наше право організувати і впорядкувати діяльність виборчих суб’єктів. Здавати мішки з документами зобов’язані 4 делегати з ДВК та поліцейський. Якби вони усі одночасно зібралися з 216 дільниць, то тут би стояв «базар», а так вдалося уникнути конфліктних ситуацій, – невдовзі прокоментували звинувачення голова ОВК Наталія Галагодза.

Того дня нерви у присутніх здавали не раз. Перцю добавила поява під міською радою вночі групи осіб спортивної статури, в компанії яких засвітився місцевий депутат Гурома молодший. Розуму вистачило в усіх, аби не розпалити провокацію. Відповідальність за їх прихід ніхто на себе не взяв, але ж не з неба вони впали.

Здоровий глузд переміг аби нарешті поставити крапку у виборчій епопеї. Незважаючи на постійні міграції членів окружної комісії, декого навіть довелося прохати повернутися на своє робоче місце, підсумковий протокол все ж вдалося підписати о другій годині ночі.

  • Дякую членам ОВК, які незважаючи на величезні перепони, затягування, залякування, тиск все ж таки прийняли відповідальне рішення й відтепер ми будемо розбудовувати ту країну і те майбутнє нашого округу, яких варті, – на завершення сказав Ігор Петрович. – Це були останні вибори, де існувала загроза фальсифікацій, надалі переконаний все буде прозоро і чесно.

Монопартійна більшість

Якщо у мажоритарці інтрига притримувалася, то за партійними списками мало хто сумнівався в перемозі «Слуги народу». Партія Президента впевнено завоювала позиції в країні, наш округ не став виключенням й надав їй кредит довіри на 47,84%, що навіть більше, ніж в області (46,77%) та в цілому по державі (43,17%, при 99,76% опрацьованих протоколів) ). Вперше в історії України одна партія зможе сформувати більшість та уряд. Перемога «Слуги народу» в багатомандатному та одномандатних округах дозволяє їм отримати більше 250 депутатських портфелей. Широким колом повноважень наділили громадяни «зелених», в їхніх руках концентрується вся повнота влади, а отже за рішення нестимуть відповідальність своєю головою, перекладати з хворої на здорову більше не вийде.

Разом з «Слугою народу» під куполом Верховної Ради України засідатимуть представники ще 4 партій, котрі подолали 5-відсотковий бар’єр: «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина», «Європейська солідарність» та «Голос». З яким результатом вони дійшли до фінішу, подає таблиця.

 

  Слуга Народу Опозиційна платформа -За життя Батьківщина Европейська солідарність Голос
по Україні (при 99,76% опрацьованих протоколів) 43,17% (1 місце) 13,02% (2 місце) 8,18% (3 місце) 8,11% (4 місце) 5,83% (5 місце)
по Хмельницькій області 46,77% (1 місце) 5,35% (5 місце) 10,67% (2 місце) 6,92% (4 місце) 4,1% (7 місце)
по 193 округу 47,84% (1 місце) 6,07% (4 місце) 10,4% (2 місце) 7,7% (3 місце) 4,36% (7 місце)
Найбільшу підтримку партія «Слуга народу» отримала в Китайгороді – 67,82%.
«Батьківщина» перемогла на двох дільницях: Каштанівка (30,68%) та Кізя (25,24%), Радикальна партія Олега Ляшка – в Гуті Глібівській (33,7%), «ЄС» – в с.Висілок (30,77%) та с.Хребтіїв, «Опозиційна платформа – За життя» – в с.Пилипи Хребтіївські (51,76%) та Кам’янець-Подільській спецдільниці №374 (38,24%).

 

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар