На децентралізацію дивився крізь пальці, поки не потрапив у Гуменці

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Гуменецька ОТГ продовжує підтверджувати статус показової адміністративної одиниці, що з’явилася в результаті останніх реформ територіального устрою. За досвідом сюди приїжджають колеги з різних куточків не лише області, а й України. Цього разу Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти обрав успішну сільську раду для організації засідання творчої майстерні керівників шкіл області «Шлях до успіху» задля обговорення проблем побудови розвивального середовища регіональної освіти в умовах становлення нової української школи та розсекречення рецептів ефективного розвитку галузі на теренах громади. Семінар відбувся 20 квітня на базі Гуменецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія».

Коли вірять тобі і ти віриш

  • Ми все починали з нуля, прийняли низку шкіл у незадовільному стані і пройшли тернистий шлях, щоб отримати освітню родину, яку маємо сьогодні, – говорить очільниця ОТГ Інна Абдулкадирова. – У відділі освіти, культури, спорту і туризму під керівництвом досвідченої і компетентної Лілії Срібняк згуртувалася потужна команда фахівців-професіоналів. Таким треба давати дорогу в життя. І дуже втішена, що й вони повірили мені, незважаючи на всі перешкоди й труднощі.

Щоб рухатися вперед, перед галуззю стояла необхідність оптимізації мережі навчально-виховних закладів громади. Як повідомила начальник відділу Лілія Срібняк, за рік роботи реорганізовано 5 навчальних закладів, з них 3 об’єднали у НВК «школа-дитячий садок», а у двох навчальних закладах понижено ступінь.

  • Процес реорганізації був викликаний передусім низьким рівнем якості освіти, – зазначила керівник освітян громади. – У Супрунковецькій школі навчалося 17 учнів, відтак не було жодного повного класу, вчителів англійської мови та інформатики, спортивний зал перебував у аварійному стані й давно не використовувався за призначенням. Ми провели державну атестацію навчального закладу, яка засвідчила критично низький рівень успішності. Трішки краща ситуація склалася у Великозаліснянській школі, де навчалося 24 учні, однак ми зуміли переконати батьків трансформувати її в школу І ступеня.

Учнів з цих ЗОШ довозять шкільними автобусами до Гуменецького НВК. До речі, цьогоріч придбано два нових шкільних автобуси й тепер їхній парк нараховує 4 одиниці.

Для збільшення відсотка охоплення дітей дошкільною освітою 2016 року в громаді відкрито нові дитсадки – «Дивограй» у с.Гуменці на 100 місць та «Перлинка» у с.Лисогірка на 20 місць. На перспективу заплановано зробити добудову у Вербецькому ДНЗ, відкрити третю групу в Голосківському ДНЗ, а також побудувати садок у с.Слобідка-Гуменецька, де проживають 65 дошкільняток, а ДНЗ немає.

Завдяки продуманим і виваженим рішенням вдалося напрацювати дієву освітню систему, яка на сьогодні складає 13 ДНЗ, де виховуються 414 дітей, та 11 навчальних закладів, де здобувають освіту 928 учнів. За рік роботи серед освітянських досягнень – 40 призових місць на районному етапі олімпіад з навчальних предметів, 6 призових місць на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» та ін.

Окрім цього, аби допомогти дитині максимально реалізувати все те, що закладене природою, в сільській раді створено осередки позашкільної освіти – центр дитячої та юнацької творчості й дитячо-юнацька спортивна школа «Лідер», в яких свої задатки та майстерність розвивають понад 600 дітей.

Виступи господарів заходу супроводжувалися схвальними оплесками гостей. Адже мало які школи можуть похизуватися впровадженням програми заохочення успішних учнів премією сільського голови, котра

ініційована в навчальних закладах ОТГ, а також, приміром, збереженням 20% надбавки за престижність педагогічної праці та виплатою низки премій вчителям тощо.

  • У нас налагоджена гарна співпраця між сільським головою, депутатським корпусом, керівниками навчальних закладів та відділом. І усі ми будемо працювати над тим, щоб підняти освітянську галузь на якісно новий рівень, – зазначила Лілія Срібняк.

Тут знають, як ловити успіх

Під час інформаційно-консультативного модуля семінару завідувач НМЦ координації методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти ХОІППО Оксана Кошка ознайомила аудиторію з шляхами формування цілісного розвивального освітнього середовища навчального закладу, а методист НМЦ Леонід Буймістер окреслив напрямки залучення батьків до навчально-виховного процесу. Далі підійшла черга практичного усвідомлення почутого. Після презентації директора Гуменецького НВК Ліни Пазюк про систему роботи шкільного освітнього середовища як територію зростання учителя та учня учасники засідання на власні очі побачили, як ці процеси відбуваються в стінах навчального закладу. Майстер-клас із застосуванням компетентнісних методів навчання на уроках математики провів вчитель математики Роман Луцик. Разом з заступником директора з навчально-виховної роботи Євгеною Монько присутні зігали в ділову гру з вироблення моделі «Школи успішної особистості». Підтримку, сприяння розвитку, врахування здібностей та інтересів кожної дитини навчального закладу продемонстровано під час виставки, проведеної керівниками філії МАН Гуменецької сільської ради Тамарою Бзинко, літературної студії «Берегиня» Вітою Гужальською, гуртка початково-технічного моделювання Оленою Костюк, та на прикладі досягнень з легкої атлетики під керівництвом Миколи Дубчака тощо.

В учнів, котрі із захопленням демонстрували гостям свої знання та вміння, горіли очі, директори ж були вражені від таких дитячих емоцій та школи, що цей вогник в підростаючого покоління так вміло запалює.

  • Сьогоднішній день став для мене переломним. Скажу відверто, що з недовірою ставився до децентралізації. Та в Гуменцях моя свідомість перевернулася. Тут чітко видно, куди діваються наші податки, що дійсно йдуть на розвиток суспільних сфер, – висловився в підсумку Леонід Буймістер.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар