Юні журналісти Кам’янеччини

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Пристрасті аж зашкалюють і, немов події, вирують на спортивній арені – все це про турнір юних журналістів, що відбувся на базі Довжоцького НВК. Шість команд з Кадиєвецької («Прометей»), Слобідсько-Рихтівської («Мрія»), Кульчиєвецької («Дослідники»), Завалецької ЗОШ («Лідер») і збірні Староушицької («Акули пера») та Колибаївської («Майстри пера») навчальних закладів об’єднаних територіальних громад демонстрували свою майстерність володіти словом та культурою мовлення, вчилися висвітлювати важливі події, віднаходити й подавати новини, вести дискусії, брати інтерв’ю.

А хто й наскільки вправний журналіст-початківець, школярі почали доводити з першого конкурсу – «Репортаж з місця подій». Слід відмітити, що деякі виступи були настільки реалістичними, що глядачі наче дивилися випуски телевізійної служби новин. Не менш захоплюючим виявився конкурс «Креатив-імідж», коли учні переносили аудиторію в ефір кулінарного чи інтелектуального шоу, програми зі сфери культури чи fashion-індустрії. Тут і інтерв’ю з Тіною Кароль слухали, і український борщ варили, і модні тенденції сезону весна-2019 дізнавалися, і в інтелектуальний квест грали. По-креативному учасники підійшли до виконання інших завдань, таких як «Замітка дискусійного характеру», «Перекладач», «Колективна поезія». А кульмінацією турніру стали міжкомандні дебати. Цей конкурс – найскладніший, із серії «штурмових атак». Він змушував школярів за лічені секунди зібратися з думками та вміти висловити і відстояти їх навіть під навалою непростих, іноді провокативних запитань суперника.

Нелегко було журі турніру у складі представників райметодкабінету, журналістів, учителів визначитися, у кого слово влучніше, а перо – гостріше. Кожна з команд проявилася по-різному, тож номінували усіх учасників. У загальному ж рейтингу перемогу було віддано «Мрії», друге місце посіли «Акули пера», третє – «Лідер». У міжкомандних дебатах найкращим доповідачем визнано учня 11 класу Кадиєвецької ЗОШ Олександра Мартиніва, кращим опонентом – одинадцятикласника Завалецької ЗОШ Максима Сафронюка, кращим рецензентом – ученицю 9 класу Грушківського ліцею Ангеліну Мендограло.

Молоді люди зараз стоять на шляху свого професійного вибору і в журналісти, звісно, усі не підуть, проте ці перші спроби аналізу та подачі інформації обов’язково вплинуть на підвищення їхнього рівня IQ. А відрізняти правду від брехні в сучасному заплутаному інформаційному просторі – означає не дати повісити собі локшину на вуха, а отже – бути озброєним.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар