За здоров’ям пірнай у «Дністер»

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Сказати, що діагноз сина «плоско-вальгусні стопи» прозвучав для мене приголомшливо та шоково, — не сказати нічого. Здавалося б, незначні порушення, які зустрічаються сьогодні в діток через одного та піддаються повній корекції, проте, як будь-якій мамі, хочеться бачити своє чадо цілком здоровим. Тим паче, що хлопчику, якому у футбол грати та дівчат захищати, не солідно плоскостопити. От і стали ми частими гостями ортопедичного кабінету міської дитячої лікарні, а наші дні «начинилися» лікувальною фізкультурою, фізичними вправами, періодичними масажами з постійним носінням ортопедичного взуття. Плоскостопість лише з першого погляду видається «безневинною» хворобою, в подальшому ж вона може призводити до появи важчих форм вад ніг та порушення постави дитини.

Позитивний результат хотілося бачити вже і зараз, та цей процес виявився нелегким та затяжним. І тут зовсім випадково я натрапила на інформацію про обласний дитячий санаторій «Дністер», що в смт Стара Ушиця. Чесно кажучи, на мій сором, про існування його ґрунтовно й не знала й про можливість поправити здоров’я малечі в нас «під носом» і не мріяла. Відтак не гаючи часу, зібрала всі необхідні документи – і ми вже в рядах «піонерів».

А з’їжджаються сюди дітки до 18 років з усієї Хмельницької області. Лише минулого року тут проліковано 1246 дітей. Кам’янеччина може пишатися функціонуванням на своїх теренах такої дитячої здравниці. Оздоровлення діток в санаторії відбувається круглий рік. Йому не доводиться пустувати, заїзди змінюють один одного. Тому, аби діти не випадали з навчального процесу, при санаторії діє акредитована школа на чолі з досвідченим педагогом Тамарою Линюк. Тим більше, в закладі значна увага приділяється виховним заходам та насиченому дозвіллю юні. Поєднання приємного з корисним гарантує незабутні враження від проведення часу в «Дністрі».

Але повернімося до основи основ. Порушення постави, сколіози та інші викривлення хребта з тієї ж серії, хвороба Пертеса, дисплазії, переломи кісток з уповільненою консолідацією, посттравматична та післяопераційна реабілітація, інші деформації опорно-рухового апарату, а також артрити, ревматизми, вроджені вади серця, вегето-судинні дистонії, хронічні тонзиліти – це неповний перелік тих недуг, з якими воюють у санаторії.

У закладі діють два відділення: ревматологічне – на 60 ліжок, яким курує дитячий кардіоревматолог Валентина Романюк, та ортопедичне — на 40 ліжкомісць, де високопрофесійну допомогу надає лікар Анатолій Сливка. Потурбуються тут і про ваші горло, вушка, носик — у ЛОР-кабінеті, котрим відає кваліфікований дитячий отоларинголог Борис Денисюк. Поруч з лікарями оздоровленням діток займається середній медичний персонал на чолі з головною медсестрою Наталією Чайковською. Загалом відпочиваючих тут обслуговує 4 лікарі, 32 середніх та 23 молодших медпрацівники, 19 педпрацівників, 50 осіб обслуговуючого персоналу.

Щоб добитися максимального ефекту в лікуванні, в санаторії також працюють клініко-діагностична лабораторія, кабінет функціональної діагностики, фізіотерапевтичне відділення, стоматологічний, маніпуляційний, фітокабінет, три масажних кабінети, інгаляторій з груповим та ультразвуковим інгаляторами, теплолікування, два зали ЛФК. Тут на пацієнтів очікують необхідні процедури із залученням профільного обладнання.

З роками «Дністер» напрацював пристойну матеріально-технічну базу: хтось «відпочине» на апараті електросну, хтось поніжиться з приємним пощипуванням на електрофорезі (в арсеналі 4 апарати), комусь показано «відвідати» прилад магнітотерапії, УВЧ, «Солюкс», ампліпульс, дарсонвалізацію, УФО місцеве і загальне, світолікування, фонофорез, магнітофорез, лазотерапію.

Опинишся немов на узбережжі моря з його теплим пісочком та водичкою, як парне молоко, коли завітаєш у кабінет теплолікування, де використовуються парафіно-озокеритові та грязеві аплікації, бішофіто-, пелоїдолікування, місцеві ванни. А ось потрусити кісточками, аби привести їх у норму, а ще покращити свою фізичну форму допомагають розроблений комплекс занять та тренажери в кабінетах ЛФК. Ну, і звісно ж, доповнюють оздоровчий ансамбль санаторію «рецепти матінки-природи» — чайні церемонії на основі фітозборів та синглетно-кисневі коктейлі з фітокабінету наситять діток вітамінами та поживними речовинами й додадуть сил та енергії. До цього всього п’ятиразове дієтичне харчування, що не лише збалансує роботу органів травлення, а й націлить на здоровий раціон.

–         У нас в арсеналі наявний увесь обов’язковий набір обладнання, проте, чесно кажучи, це все старі запаси. От наразі вийшов з ладу апарат лазотерапії, та й інші час від часу потребують ремонту. Хотілося б йти з наукою в ногу й мати в своєму розпорядженні й сучасні новинки. Та, для прикладу, лише один апарат ударно-хвильової терапії вартує не менше 30 тис.грн., — розповідає головний лікар санаторію Валерій Маковецький.

Однак фінансова скрута — не завада тим, хто прагне працювати й розвиватися. Так, торік на 98 тис.грн. вдалося закупити м’якого інвентарю, 2016 року зросла з 26 до 36 гривень сума, що виділяються на харчування однієї дитини. У найближчих планах — запроектована заміна вікон на енергозберігаючі та розширення бальнеологічного відділення.

Далися санаторію взнаки й останні події в Криму. Тут опинилося під загрозою надання послуг з грязелікування, адже саме з півострова надходив потрібний матеріал. Тому керівництвом закладу наразі ведуться перемовини про постачання грязей з одеського «Куяльника», аби відпочиваючі таки мали змогу долучитися до такої корисної процедури та відчути подих моря на відстані сотень кілометрів від нього.

Часточку морської атмосфери можуть невдовзі привести до закладу й група спортсменів-одеситів, які, побувавши тут у попередні роки, мають намір приїхати на відпочинок знову. Адже двері санаторію відчинені для гостей з усієї України.

–         Держава забезпечує фінансуванням лише 100 місць. Але наш заклад розрахований на 200 осіб. Тому на літній сезон ми відкриваємо додаткові 50 ліжок за рахунок відпочиваючих. Вартість путівки на 26 днів сягає 3317 грн., — говорить Валерій Дмитрович.

Пакуємо валізи й ми. Відвідавши здравницю раз, нам захотілося ще, адже результат комплексного та систематичного лікування дитини вселив нам стовідсоткову впевненість в якнайшвидше одужання. Слова мого хлопчика: «Коли ми знову поїдемо в санаторій?» є чи не найвагомішою відзнакою тих величезних старань та зусиль працівників «Дністра», котрі вони щодня віддають діткам.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар