ПОЧУТИ ГОЛОС КОЖНОГО
Пані Валентина, мешканка села Колибаївка, тиждень готувалася до виборів, ретельно вивчаючи агітаційні матеріали, газетні публікації… А коли донька зауважила, що в умовах карантину, мабуть, недоречно запрошувати членів комісії на дім (84-літня пенсіонерка не в змозі самостійно пересуватися), старенька заплакала, бо ж, як розповідає онука, впевнена, що її голос може бути вирішальним.
Отож, донька не пішла на роботу в день виборів, аби допомогти мамі в здійсненні її бажання.
«Й насправді, – підтверджує голова виборчої дільниці 680516 Оксана Вікентіївна Ткач, – першими відвідувачами 25 жовтня були за традицією люди старшого покоління. Щоправда, 50 виборців з числа літніх і хворих голосували вдома».
На самій дільниці – ні скупчень (для цього відчинені двоє дверей), ні черг. При вході до зали кожному вимірюють температуру, і спецкабінка поки що не задіяна.
До столу підходять у захисній масці, із власною ручкою, паспорт демонструється на відстані – все відбувається без суєти, по-діловому, жодних ексцесів….
Студент – юрист Максим, нині голосує вперше.
– Є хвилювання?
– Та ні.
– Але настрій святковий?
– Із ним ще до кінця не визначився, та задоволений тим, що сьогодні зробив свій вибір.
Мама хлопця – Тетяна, ділиться: «Свято святом, але дещо й тривожно, бо ж не знаємо, чи вгадаємо, чи – навпаки…».
Для отця Тарасія цей день – подвійне свято: «По-перше, неділя. А це як мала пасха. І взагалі вибори – завжди очікування кращого». Сподівається на гарні зміни й молода мама Мирослава.
«Звісно, – розмірковує очільниця комісії, – хотілося би більшої активності, та карантин уносить певні корективи в захід».
І дійсно, нерайдужна статистика, котра щоденно оприлюднюється, змушує населення до стриманості й обережності в діях і контактах. Цим і пояснюється невисока відвідуваність на дільницях, між іншим, по всій країні.
Не все, на нашу думку, продумала і ЦВК із паперовою частиною: у бюлетенях багато «заковик», у котрих непросто розібратися людині непідготовленій. Й крім того, прізвища кандидатів надруковані таким «бісером», що, безперечно, створює труднощі технічного порядку. Тому розумію свою знайому, котра називає ці вибори «сліпими».
Вже після закриття дільниці повідомляється цифра: із 1389 виборців віддали свої голоси 555 осіб. Робота комісії ще триватиме, а нам варто подякувати цим громадянам, які зголосилися, наражаючи себе на небезпеку, займатися цією копіткою й почасти невдячною і важкою (фізично й морально) справою.
P.S.: наразі ж ті, хто зумів вчасно виконати свій громадянський обов’язок, має можливість відповісти на ряд запитань, запропонованих Президентом суспільству, та вже поза межами дільниці. Впевнена, що народу є що сказати – головне, щоби почули.
Лариса МАСЛОВА.