З кліщами жартувати не варто

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Якщо раніше пік активності кліщів припадав на березень-квітень та осінні місяці, то зараз він триває з березня по листопад включно. Відповідно, збільшується кількість укушених ними людей, що несе потенційну небезпеку, адже ці членистоногі нерідко стають переносниками небезпечних недуг, серед яких кліщовий бореліоз або хвороба Лайма. Як повідомила на брифінгу для ЗМІ лікар-інфекціоніст міської поліклініки Інна Гайсенюк, цьогоріч з приводу укусів кліщів до лікарів-інфекціоністів звернулося 20 дорослих та 10 дітей (для порівняння: 2014 року таких було 7 осіб, торік — 15). Проте ці цифри не дають повної картини, адже чимало людей самі видаляють кліщів і не звертаються до інфекціоністів, або ж звертаються до інших спеціалістів. Реально ж постраждалих від укусів набагато більше.

Про історію захворювання свого сина на цю недугу розповіла молода кам’янчанка. Після прогулянки містом вона виявила на голові дитини кліща, який присмоктався й згодом сам відпав. Спочатку ніякі симптоми не проявлялися, проте десь за півтора місяці в хлопчика з’явилися висипи, причому не на місці укусу, а по всьому тілу. Аналізи показали захворювання на бореліоз. Дитині довелося пройти тритижневий курс стаціонарного лікування антибіотиками, а відтак лікарі порадили матері ще два роки перебувати під наглядом медиків.

Складність виявлення цього захворювання полягає в тому, що на перших порах його візуально важко виявити. Невеличке почервоніння на місці укусу свідчить про алергічну реакцію від потрапляння в кров слюни кліща, проте це не є проявом бореліозу. Очевидні симптоми з’являються значно пізніше і виглядають як великі світлі плями з червоним ореолом по краях. Та й це трапляється лише в 40 випадках зі ста. Бореліоз небезпечний тим, що вражає суглоби, серце, легені, шкіру, він може перейти в хронічну форму, турбувати людину протягом усього життя або навіть призвести до інвалідності.

Отож, після укусу кліща, потрібно обов’язково звернутися до лікаря, навіть у тому випадку, якщо ви самі його видалили. За 20 днів слід здати аналіз у приватній лабораторії для виявлення антитіл до бореліозу. Його результати будуть готові аж за 8 днів. На жаль, не всі можуть дозволити собі таке обстеження, тож для убезпечення від захворювання варто одразу пройти превентивне лікування.

Наталя КАМІНСЬКА.

 

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар