ЧИМ ПІДЖИВИТИ ЦИБУЛЮ, ЩОБ БУЛА ВЕЛИКОЮ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Оскільки коренева система у ріпчастої цибулі розвинена слабо, можливість всмоктувати достатню кількість поживних речовин з убогих ґрунтів у неї знижена. Якщо ви хочете отримати великі головки, грядка спочатку повинна бути дуже родючою.
Також важливо відзначити, що на підсумковий результат впливає рівень кислотності ґрунту. Якщо ґрунт буде кислим, навіть при хороших початкових заправках грядок гідного врожаю можна не дочекатися. Оптимальна реакція pH повинна бути на рівні нейтральної, з незначними відхиленнями в ту або іншу сторону.
Не варто забувати і про регулярні прополювання з одночасним поверхневим розпушуванням. Велика цибуля любить чистоту і порядок на грядках, не терпить тісноти і важких ґрунтів навколо себе.
На бідних ґрунтах цибулю бажано підгодувати двічі.
У перший раз підживлення виконують вже через 2 тижні після появи на поверхні сходів. В 10 л води розчиняють 20 г аміачної селітри + 25 г суперфосфату + 20 г сульфату калію. За бажанням аміачну селітру можна замінити настоєм коров’яку (1 до 6) або пташиного посліду (1 до 18). В обох випадках на кожні 10 л готової суміші додають 20 г суперфосфату і 15 г сульфату калію.
Вдруге підгодувати цибулю потрібно у фазі початку утворення цибулин. Тут слід використовувати калійно-фосфорні добрива, які поліпшать якість цибулин і посприяють підвищенню їх стійкості при тривалому зберіганні після збирання врожаю. На 10 л води беруть 30 г суперфосфату і 25 г сульфату калію. За бажанням калійну складову можна замінити 1 склянкою просіяної деревної золи.
У всіх зазначених випадках 1 відра готового підживлення вистачить для обробки цибулевих грядок площею близько 3 м2.
За 3 тижні до збирання врожаю будь-які додаткові підгодівлі і поливи слід повністю виключити. В цей період відбувається остаточне дозрівання цибулин.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар