Рівень знань випускників Кам’янеччини

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Залишилася позаду основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання та пов’язані з цим хвилювання й клопоти. Українським центром оцінювання якості освіти визначені та оголошені результати ЗНО з усіх предметів, які були включені до програми тестування цьогоріч. Який же рівень знань продемонстрували випускники шкіл?

Насамперед, привертає увагу тестування з української мови та літератури, яке складають випускники усіх загальноосвітніх шкіл країни. Цьогоріч в Україні ЗНО складали 335 843 абітурієнти, з них у тестуванні з української мови та літератури взяла участь 333 171 особа. Результати свідчать про досить низький рівень грамотності. Зовнішнє незалежне оцінювання з цього предмета склали лише 85% учасників тестування. Практично кожний сьомий випускник школи не впорався не те що з ускладненою, а навіть із базовою частиною тесту. І це при тому, що нинішнього року експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила досить низький поріг балів «склав/не склав» із цього предмета – 23 бали. А максимально можна було набрати 104.

Щоправда, ще гірше абітурієнти склали математику (з тестами упоралися лише 81% абітурієнтів — кожний п’ятий) та німецьку мову (82%). Тоді як англійську склали 87%, іспанську — 88, біологію — 92%…

Те, чи пройшов абітурієнт тестування, чи подолав поріг «склав/не склав», визначає його спроможність здобувати вищу освіту. Лише той, хто склав, матиме можливість використати отримані результати для участі в цьогорічній вступній кампанії до закладів вищої освіти. Схоже, мрії тисяч молодих людей про вступ до вишу нинішнього літа не здійсняться. Решта абітурієнтів (а майже дві третини їх, до речі, — це ті, хто склав ЗНО з того чи іншого предмета всього на «трієчку») спробує стати студентами закладів вищої освіти країни.

Як же на загальноукраїнському фоні виглядає Кам’янеччина? Отже, за інформацією районного відділу освіти, у травні-червні 2018 року в закладах загальної середньої освіти району пройшла державна підсумкова атестація у формі ЗНО з семи предметів. Так, українську мову здавали 108 випускників, математику – 34, історію України – 80, біологію – 45, географію – 23, англійську мову – 13, фізику – 4.

Середній коефіцієнт якості знань учнів 11-х класів становить: з української мови – 68%, з математики – 53%, з історії України – 63%, з біології – 48%, з англійської мови – 71%, з географії – 39%, з фізики – 75%.

Кращі результати з української мови продемонстрували учні Довжоцького, Орининського, Слобідсько-Рихтівського, Староушицького загальних закладів середньої освіти; з математики – Врублівецького та Грушківського ЗЗСО; з історії України – Орининського, Слобідсько-Рихтівського, Староушицького ЗЗСО; з англійської мови – Довжоцького та Слобідсько-Рихтівського ЗЗСО; з біології – Староушицького СЗЗСО; з географії – учні Мукшо-Китайгородського та Староушицького ЗЗСО.

Четверо цьогорічних випускників будуть нагороджені золотою та срібною медалями. Це учениця Врублівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Уляна Коваль (золота медаль), учень Староушицької СЗОШ І-ІІІ ступенів екологічного напрямку Дмитро Пастух (золота медаль), учениця Орининської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ірина Полянська (золота медаль) та учень Орининської ЗОШ І-ІІІ ступенів Микола Гасюк (срібна медаль).

За інформацією управління освіти міської ради, у закладах загальної середньої освіти Кам’янця-Подільського українську мову здавали 386 випускників, математику – 130, англійську мову – 167, історію України – 279, біологію – 87, географію – 8, фізику – 19, хімію – 7, німецьку мову – 3 випускники. Омріяних 200 балів не вдалося набрати нікому.

Якість навчальних досягнень з предметів в загальному по місту така: українська мова – 73,2%, математика – 59,2%, історія України – 69,5%, англійська мова – 75,9%, німецька мова – 66,7%, біологія – 69,8%, фізика – 73,6%, географія – 46,3%, хімія – 41,7%.

Найкращі результати з української мови продемонстрували випускники НВК №14, ліцею, ЗОШ №№10, 16, 8, НВК №9, з історії України – ЗОШ №10, 12, ліцею, НВК №№9, 14. Стовідсоткову якість знань з математики показали випускники СЗОШ №1, ЗОШ №№10, 16; з англійської мови – ЗОШ №№8, 12, 15, 16; з біології – ЗОШ №7, 8, 10; з географії – ЗОШ №12; з фізики – СЗОШ №1, ЗОШ №2, 8, 10, 15,16, НВК №14; з хімії – НВК №3.

У порівнянні з минулим роком результати з української мови поліпшилися на 3,9%, з математики – на 6%, з історії України – 14,9%, з англійської мови – на 10%, з біології – на 11,1%.

Олеся МИХАЛЬЧИК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар