«Хлорний колапс» Кам’янцю не загрожує
Вже наступного тижня низка міст України може опинитися без водопостачання. Таку новину оприлюднили більшість загальнонаціональних ЗМІ, що б’ють на сполох у зв’язку з зупинкою заводу «Дніпроазот», котрий єдиний в державі випускав рідкий хлор для знезараження питної води.
Через зупинку підприємства більшість водоканалів уже опинилися на межі катастрофи. До прикладу, у Кропивницькому та Вінниці запасів дезінфекатора для води вистачить максимум на сім-десять днів, в інших містах – максимум на 40. Альтернативи рідкому хлору не мають навіть міста-мільйонники. Утім мешканцям Кам’янця-Подільського хвилюватися нічого. КП «Міськтепловоденергія» вже більше 10 років не використовує рідкий хлор. Починаючи з 2007 року знезараження води на насосній станції другого підйому Дністровського водогону проводять виключно за допомогою гіпохлориту натрію власного виробництва.
На сьогодні гіпохлорит натрію – один із найбільш ефективних і швидкодіючих дезінфікуючих агентів, що мають широкий спектр дії проти усіх відомих у даний час мікроорганізмів. Виробництво гіпохлориту натрію проводиться за допомогою спеціальних гідролізних установок зі звичайної кухонної солі. На комунальному підприємстві «Міськтепловоденергія» працює чотири гідролізних установки потужністю 600 літрів гіпохлориту на годину. Такі об’єми повністю задовольняють потреби міста, тож дозволяють повністю відмовитися від використання хлору для знезараження питної води.
Крім того, підприємство має власну акредитовану лабораторію, яка цілодобово контролює показники якості питної води. Наразі водопровідна вода, що подається у місто, повністю відповідає ГОСТ 2874-82 та ДСанПіН 2.2.4-171-101 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Підприємство повністю забезпечене усіма необхідними речовинами для очистки води. Тож навіть зважаючи на сюрпризи природи, що разом із рясними зливами принесла паводки на річці Дністер, КП «Міськтепловоденергія» готове за будь-яких обставин забезпечити належну якість питної води у Кам’янці-Подільському. Окрім того, завдяки власному виробництву на сьогодні підприємство має можливість не лише використовувати гіпохлорит для потреб міста, а й реалізувати близько 100 тонн на місяць для потреб інших водоканалів.
Прес-служба КП «Міськтепловоденергія».