Золота долина Поділля

Автор: | Опубліковано Історія Немає коментарів

До Китайгородської об’єднаної територіальної громади мене журналіста привела наукова історико-краєзнавча конференція – «Середнє Подністров’я в історії Кам’янеччини», яка відбулась там 1 листопада. Об’єднана громада складається із 13 сіл і якщо подивитись на карту, то вона являє собою ядро того регіону, який називається Середнє Подністров’я, тому цілком виправдано було провести конференцію у такому благодатному краю. Ще одна назва цієї місцини – Золота Долина. І отримала вона його неспроста – ця земля має дуже гарний клімат, славиться своїм садівництвом і неперевершеними природними краєвидами. Останнім часом тут активно взялися пропагувати зелений туризм – відвідувачів перш за все цікавлять мальовничі береги Дністра та річок Тарнавки і Студениці. Проте села Золотої долини мають не тільки природні принади, але й достойні уваги архітектурні пам’ятки. І як тут не згадати Китайгородський костел Відвідання Єлизавети Пресвятою Дівою Марією, збудований у 1775 році, монументальність якого вражає і сьогодні. Він більше нагадує маленьку фортецю ніж просто храм. А ще є Субіцький скельний монастир, заснований у 16-18 ст., пам’ятка, яка незаслужено залишається в тіні свого сусіда Бакотського скельного монастиря.

Після екскурсії Китайгородом, яку провів місцевий краєзнавець Іван Стрілецький, в адмінприміщенні Китайгородської сільської ради розпочалася теоретична частина заходу. До учасників конференції з вітальним словом звернувся очільник Китайгородської ОТГ Юрій Безродний. Юрій Васильович відзначив те, чого вдалося досягнути за 4 роки існування ОТГ і те, що ще не зроблено. Як і в більшості населених пунктів нашого району однією із найболючіших проблем у китайгородців залишається неякісний стан доріг. І якщо з місцевими автошляхами громада біль менш справляється, то дороги державного значення потребують негайного ремонту. Цю проблему, за словами сільського голови, можна вирішити за умови підтримки на всеукраїнському та обласному рівні. Після цього слово взяв головуючий, доктор історичних наук, професор Лев Баженов, зазначивши у своєму виступі, що за сучасних умов саме об’єднані громади мають стати центрами освіти, науки, туризму і краєзнавства. Наступні доповідачі розповідали про історію і сьогодення краю, його культурну спадщину, необхідність активізації вивчення народних звичаїв і традицій, аби не втратити того багажу фольклорних знань, який разом зі старим поколінням відходить у забуття. Попри незаперечні досягнення у дослідженні історії та культури регіону, тут є ще багато роботи для дослідників – істориків, археологів, фольклористів і краєзнавців. Також виступаючі відмічали великий потенціал туристичної галузі краю, розвиток якої, на чому вони особливо акцентували увагу, стримує поганий стан місцевих доріг.

На завершення очільник ОТГ вручив дипломи найбільш цікавим доповідачам, а учасники конференції у підсумковій постанові подякували приймальній стороні Китайгородській об’єднаній громаді за гостинність та вирішили і надалі кожні 3 роки проводити історично-краєзнавчі семінари, присвячені Середньому Подністров’ю на цій багатій не тільки природними ресурсами, але й історичними пам’ятками і традиціями землі.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар