Кому є діло до нечистот?
У рамках нашого проекту «Віртуальна приймальня» за зверненням 85-річного кам’янчанина Аполлона Жураковського ми з’ясовували ситуацію щодо забиття каналізаційної мережі й затоплення фекаліями підвального приміщення за адресою: Привокзальна, 17А.
Чоловік поскаржився, що в п’ятиповерхівці, де він мешкає, вже вкотре забилася каналізація, і всі нечистоти заполонили підвал. Більше того, як стверджує кам’янчанин, свою лепту в підтоплення час від часу вносить підтікання води з трубопроводу холодного водопостачання.
– У нашому будинку чи не всі труби водовідведення перебувають у «плачевному» стані, заржавілі, діряві, – каже Аполлон Андрійович. – Наприклад, одну з них мешканці нашого будинку перев’язали ганчірками, бо холодна вода з неї била фонтаном. Але й це не врятувало ситуацію, вода все одно протікає. Звісно, ми зверталися у відповідні інстанції, але результатів це не дало, скрізь одна бюрократія. Правду кажучи, вже й не знаємо, куди йти, бо одні служби перекидають відповідальність на інші, а нас відряджають від одного комунального порогу до другого.
Нещодавно у нашій багатоповерхівці прорвало каналізацію. І всі стоки, фекалії хлинули у підвал. Стояв нестерпний сморід. На виклик прибула аварійна бригада «Міськтепловоденергії». Каналізаційну мережу вони прочистили, воду спустили й поїхали. А ось намул, завтовшки близько 20 сантиметрів, і сміття залишили. Хто має це все прибирати? Там же навіть немає де ногою стати. А в підвалі чи не в кожного мешканця є своя комірчина, хоч і підтоплена. І взагалі, це приміщення в разі виникнення надзвичайної ситуації рекомендовано використовувати як бомбосховище. А тут навіть ремонту належного немає, що вже про укриття говорити.
Словом, ми по другому колу знову почали до всіх телефонувати. Я вже точно й не пригадаю кількості телефонних номерів і адрес установ, куди довелося звертатися, аби лиш зарадили нашій ситуації. Історія та ж – хтось відправляє до когось… От і стоїть це смердюче болото вже понад тиждень. Нікому до нього діла немає. Я проживаю в цьому домі з 1980 року, і з тих пір подібні аварійні ситуації трапляються постійно. Раніше, коли мав більше здоров’я, підмоги ні від кого не чекав і не просив. Бачив, що біда з каналізацією, то сам за допомогою металевого дроту ліквідовував катастрофу. Але тепер це вже мені не під силу. Мешканці будинку й самі винні в цій надзвичайній ситуації, бо жбурляють у трубопровід залишки їжі, ганчірки, підгузки й інший непотріб. От і виходить так, що одним людям ліньки викинути відходи в смітник, а іншим доводиться боротися з наслідками цих дій.
Вже наступного ранку після звернення, 20 липня, ми вирішили піти кроками Аполлона Андрійовича. І так само «намотали» добрячий кілометраж, з’ясовуючи, хто ж «крайній» у цій ситуації. Нас так само відправляли з ЖЕКу до «Міськтепловоденергії» і навпаки, перекладаючи провину один на одного.
Зрештою таки вдалося отримати роз’яснення від директора КП «Добробут» Андрія Віннічука.
Аби розставити всі крапки над «і», Андрій Петрович при мені зателефонував головному інженерові «МТВЕ» Валерію Сальві. Погомонівши з ним, очільник «Добробуту» повідомив, що прорив каналізації ліквідовано, а її наслідки будуть прибрані бригадою цього ж комунального підприємства.
В зв’язку з відрядженням керівника КП офіційний коментар від прес-центру «Міськтепловоденергії» ми отримали лише наприкінці робочого дня 24 липня.
– Забиття внутрішньобудинкової каналізаційної мережі в будинку на вул. Привокзальній, 17А було спричинене недбалим користуванням самих мешканців, – йдеться у офіційному коментарі комунального підприємства. – Прочищаючи її, працівники КП «Міськтепловоденергія» виявили у трубопроводі найрізноманітніше сміття, ганчір’я, харчові відходи, для яких мережа не призначена.
Принагідно зазначимо, що саме така недбалість стає найчастішою причиною забиття каналізаційних мереж у всьому місті. Тому вкотре звертаємо увагу кам’янчан на те, що труби водовідведення – це не сміттєпровід і викидання в нього харчових відходів чи побутового непотребу призводить до забиття і руйнування усієї мережі.
Що стосується стану труб, то працівники ДП «Тепловода» КП «Міськтепловоденергія» провели обстеження усіх внутрішньобудинкових мереж цього будинку. Невелике підтікання було виявлене на трубопроводі холодного водопостачання. Наразі на цьому місці працівниками підприємства вже проведено ремонтні роботи, а пошкодження ліквідоване.
Також під час обстеження з’ясувалося, що до підвального приміщення підтікає каналізація із квартири №2, де необхідно провести ремонтні роботи. Однак поки що працівникам підприємства не вдається отримати доступ до вказаної квартири.
26 липня, зранку, до нас зателефонував Аполлон Андрійович і повідомив, що наступного дня після наших відвідин вищезгаданих держустанов, 21 липня, до нього таки навідалися працівники «Міськтепловоденергії». Вони оцінили ступінь проблеми, а невдовзі прибула бригада, яка й очистила каналізацію. А щоб вона більше не приносила незручностей, трубопровід акуратно прикрили цеглою. Намул від прориву не прибрали. А про протікання труби, через яку подається питна вода в квартири, поки що мова не йшла. Принаймні, за словами мешканця цього будинку, вода й надалі просочується крізь ганчірку…
В середу вранці, 2 серпня, ми вирішили особисто перевірити ситуацію із цією горезвісною каналізацією. І з’ясувалася проста істина – кожна палиця таки має два кінці. Бо коли ми прибули на місце події, там саме порядкувала аварійна бригада «Міськтепловоденергії», яка знову, за викликом мешканців будинку, «пробивали» каналізацію. Причина – ганчірки та інший непотріб, недбало викинутий у трубопровід… І знову Аполлон Андрійович із відром і в чоботях все це контролює. Разом з ним ми спустилися у затоплений підвал. Сказати, що там смердить, – це нічого не сказати! Ядучий аромат дурманить голову. Усі нечистоти за всі ці декілька днів вже повисихали й «зацементувалися». Аби потрапити до закруток, люди, як можуть, прокладають собі шлях підручними засобами: старим лінолеумом, картонними коробками, поламаними дверима, камінням і цеглою. Труба, якою подається холодна вода в квартири, лосі протікає. Вона в аварійному стані, а труба каналізаційна взагалі відкрита, нічим не опломбована. Тобто, в разі надзвичайної ситуації, всі нечистоти знову «полізуть» нагору. Де правди шукати? Не знаю. Мабуть, в собі…
Ольга ОЛІЙНИК.