Хочемо Перемоги – маємо наближати її всі разом
З перших днів війни Кам’янеччина активно долучилася до забезпечення надійного тилу нашим захисникам. Нині майже в кожній громаді об’єдналися, аби якнайшвидше наблизити нашу перемогу та вигнати ворога з рідної землі. Хтось в’яже теплі речі, хтось плете маскувальні сітки, інші готують сухпайки, тушкованку, донатять на необхідне спорядження для військових тощо. До прикладу, готельно-ресторанний комплекс «Клеопатра» забезпечив пошиття флісок для наших воїнів, а голова районної ради Михайло Сімашкевич на свій день народження побажав, щоб друзі приходили до нього без подарунків, натомість задонатили на автомобіль для наших захисників. І мрії таки збуваються, сьогодні автівка вже допомагає воїнам у виконанні бойових завдань.
«Хочемо Перемоги – маємо наближати її всі разом! Ми всі громадою не маємо права зупинятись, – переконаний Михайло Євстафійович. – У цей нелегкий для всіх час, дуже приємно, що жителі Кам’янеччини не залишаються осторонь проблем держави. Це прості люди, учні, працівники, пенсіонери, які вносять хоча б часточку себе, своєї душі та праці у спільну мету – допомогу нашим бійцям, бо навіть маленька звістка з рідної землі – оберіг, лист від дитини, її малюнок, домашня випічка – все це нагадує воїну, що про нього пам’ятають, що його чекають».
А ще впевнений голова райради, що без співпраці з іноземними партнерами нам теж не обійтися, бо гуманітарної допомоги під час війни ніколи не буває забагато. З’являються нові проблеми, нові виклики.
На жаль, закрилася програма «Fight for freedom». З початком арабо-ізраїльського конфлікту волонтери цієї організації спрямували надання гуманітарної допомоги саме туди.
– Нині на Кам’янеччині продовжується робота з волонтерами Мальтійського ордену. Хоча теж деякі програми з соціального напрямку в нас вже закінчилися, але є певні напрацювання щодо запуску нових проектів. Іноземні партнери готові продовжити з нами співпрацю ще до трьох років. Орден Мальтійського Хреста надає нам всебічну гуманітарну допомогу. Це і можливість нашим дітям відпочивати за кордоном, і допомога медичним закладам Хмельниччини, зокрема Хмельницькій обласній лікарні, обласному психоневрологічному центру та Кам’янець-Подільській районній лікарні.
Від Ордену ми вже отримали три фури гуманітарного вантажу на майже на 10 млн грн. Це сучасні медичні ліжка з електричними підйомниками, приліжкові тумбочки, ліхтарики, подушки, одіяла. Наразі ще має надійти гуманітарний вантаж, серед якого будуть інвалідні візочки. Цю допомогу представники Мальтійського ордена виявили бажання спрямувати в територіальні громади Кам’янеччини.
– Цей орден, – доєднується до розмови керівник Центру соціальної допомоги Яна Мельничук, –працює лише по соціальному захисту населення. На жаль, їхня допомога не поширюється для військових.
Нещодавно 15 румунських волонтерів Мальтійської служби допомоги організували у трьох громадах нашого району (Чемеровецькій, Гуменецькій та Дунаєвецькій) святкові заходи для дітей із малозабезпечених сімей та з числа внутрішньо переміщених осіб. Дійство відбувалося у вигляді цікавих розважальних ігор, і звісно ж, не обійшлося без подарунків. Працювала й пересувна кухня, де румуни пригощали своїми національними стравами усіх бажаючих та роздавали продуктові набори.
Також в їхніх планах облаштувати в одній із громад Кам’янеччини дитячий майданчик, де б були враховані й потреби дітей з інвалідністю. Вартість такого проекту складає близько 8,5 мільйона гривень.
Чергову допомогу очікують кам’янчани і від норвезької благодійної організації «UkrainasFrihetsHjel». Як ми уже повідомляли, одними із засновників якої є наша землячка Марина Боговіна та її чоловік Крістен Тініус Торп з Осло.
– Минулоріч вони вже передавали нам карети швидкої допомоги, дві з яких відправили на фронт, ще одну – у госпіталь, де проходять реабілітацію наші захисники, – каже Михайло Сімашкевич. – Цього разу вони везуть нам три потужних генератори і санітарно-медичні засоби.
Продовжуємо співпрацювати з міжнародною організацією «Йоханітер», яка надає безпосередню допомогу нашим внутрішнім вимушеним переселенцям у вигляді продуктових наборів, засобів гігієни тощо. Презентували вони і подарункові набори для дітей, які будуть розподілені по п’яти територіальних громадах.
До речі, волонтери цієї організації з румунського міста Серет, самостійно збирають кошти, закуповують необхідні товари, речі, продукти і таким чином намагаються допомогти Україні.
А ще, поділився з нами голова районної ради, днями відбулася робоча зустріч з представниками латвійської організації «Agendum Latvia»: «Це хлопці, які допомагають нашим військовим. Завдяки їм близько двох тисяч автомобілів було вже передано на фронт. Наразі спільно працюємо над втіленням нового проєкту на території Кам’янець-Подільського району для наших поранених бійців. Латвійці вже доправили автівку, яка буде використовуватися як соціальне таксі для військовослужбовців з обмеженими можливостями, які пересуваються на візках. Тож ми маємо зібрати повну інформацію з територіальних громадах, скільки таких людей є, аби надалі вони змогли скористатися цією послугою. До речі, фінансування, обслуговування цього соціального таксі іноземні партнери повністю взяли на себе.
Також у них є можливість доставити ще одну автівку в районну раду, яка б виконувала функції соціального транспорту. Наше завдання – його повністю задіяти».
Поділився Михайло Євстафійович і приємними для Кам’янеччини звістками щодо нещодавньої поїздки в Польщу. «Ми відвідали Каліш, Глогув, Тарново Подгурне, аби висловити вдячність за всебічну підтримку нашим іноземним друзям, – каже голова, – за надану допомогу. І знову ж таки йшла мова про подальшу підтримку. Нас цікавили потужні генератори для критичної інфраструктури Кам’янеччини, автобуси, які розподілимо по територіальних громадах у навчальні заклади, з яких шкільний транспорт був задіяний на потреби ЗСУ. Мова також йшла і про пожежні машини. Правда, наперед щось говорити досить важко, бо зміни у ввезені гуманітарної допомоги, які вступили в дію з 1 грудня, чесно кажучи, дещо відлякують наших іноземних інвесторів».
Крім того досить емоційно-насиченою відбулася зустріч у Глогівській школі, куди зійшлося понад тисячу людей. Кам’янчани презентували польським друзям відеоролик про віну в Україні, про її початок, про дружню допомогу європейських країн, які нам її надавали. І коли Яна Мельничук коментувала цей відеоролик, на очах у багатьох були сльози. «Старшокласники плакали, – розповідає Яна Сергіївна, – в їхній уяві про війну була зовсім інша картинка. Коли ж почули звуки сирен, з якими ми вже звикли жити, побачили руйнування, що принесла нам війна, почули правду з перших вуст, їх це сильно вразило.
Тож разом з усіма ми не зупиняємося, працюємо і віримо, що вже скоро будемо разом, розбудовуватимемо нашу Україну.
Дякуємо героїчним людям, що боронять нашу державу, хто забезпечує життєдіяльність країни під обстрілами, хто забезпечує надійний тил».