ПРОТИМІКРОБНА ТА ЖОВЧОГІННА ЧОРНУШКА

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Чорнушка, або чорний кмин (нігела), належить до спецій. Її дрібне насіннячко містить три важливі кислоти: омега-3, омега-6 і омега-9. У насінні чорнушки містяться також стероїди, ефірна олія, жирна олія зі значною кількістю нежирних кислот, тритерпенові сапоніни тощо. Ці речовини посилюють діурез, справляють антиоксидантну, жовчогінну, протимікробну, вітрогінну, глистогінну дію. Вживання чорнушки поліпшує слух, зір, пам’ять.

Рецепт оздоровчої суміші: перекрутити на м’ясорубці 0,5 кг чорносливу, змолоти в кавовому млинку 100 г насіння чорнушки, додати cтолову ложку меленого мускатного горіха (можна без нього). З’їдати по чайній ложці тричі на день, запиваючи чаєм із меліси, м’яти.
Вживати 21 день, потім перерва 10-14 днів. До речі, ця суміш є гарним глистогінним засобом.

Можна замість суміші тричі на день протягом трьох місяців уживати по пів чайної ложки меленої чорнушки з чайною ложкою меду. Для оздоровлення підшлункової залози вживають по пів чайної ложки суміші меленого насіння чорнушки, кореня дивосилу (змішують у рівних пропорціях). Запивати ліпше не просто водою, а соком алое, розведеним навпіл водою.

Якщо мелену чорнушку загорнути в тоненьку серветочку та вставити в ніздрі (по черзі) на пів години – лікується хронічний нежить і гайморит. Як онкопротекторний засіб уживають чайну ложку олії чорнушки-нігели (шукати в аптеках) з 50 мл морквяного соку.

Олію з чорного кмину найчастіше виготовляють методом холодного віджиму, можна купити її у фермерів. Утім, нескладно приготувати самому: змеліть насіння і залийте оливковою олією. Потім проваріть 5-7 хвилин на водяній бані.

Олена СВІТКО, травознай.

P.S.: Перед тим як скористатися народними засобами, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар