ОДИН ПОКУПЕЦЬ НА 20 МЕТРІВ КВАДРАТНИХ

Автор: | Опубліковано Без категорії Немає коментарів

Перипетії навколо місцевого ринку продовжуються. Наразі він зачинений, але є ймовірність, що вже незабаром брами ринку знову відкриють, проте чи допоможе це нам подолати вірус? Або ж чи врятує когось від голоду?
Динаміка змін щодо роботи ринків протягом останніх тижнів дуже інтенсивна.
Спочатку ринки забороняють, згодом дозволяють лише оптові, а нині знову дозволяють відкрити, але за певних умов.
Минулої суботи ми поцікавились у кам’янчан, чи варто відкривати міський центральний ринок в умовах карантину. За три дні тема не залишила байдужими майже 5 тисяч громадян. Ми вдячні всім і кожному особисто за вашу думку. Адже саме ми, пересічні громадяни, маємо впливати на рішення влади і саме разом приходити до спільного знаменника у таких важливих питаннях.
Отже, серед ста восьми респондентів, які взяли участь у нашому опитуванні, лише дев’ятеро відкрили б центральний ринок, натомість більше дев’яноста висловили своє категоричне «ні». Ще восьмеро висловились неоднозначно. У відсотковому співвідношенні це виглядає наступним чином:

  • За відкриття – 8%.
  • Проти відкриття – 90%.
  • Ті, хто сумнівається – 2%.

Крім того, багато мешканців міста змістовно аргументували свої думки у коментарях. Тож найцікавіші з них (та, звісно, ті, що набрали найбільшу кількість схвальних відгуків), ми публікуємо нижче. Щиро дякуємо усім дописувачам та активним учасникам. Головне і надважливе у цей час – небайдужість та згуртованість!

Людмила: Правильно, досить цирку, треба влаштувати аншлаг на Нігинському шосе. На жаль, коли схаменуться всі «голодні і дуже мудрі експерти», то буде пізно. Люди, одумайтесь, СИДІТЬ ДОМА, збережіть своїм дітям тата і маму.

Yulia Evgenivna: Проблему можна вирішити.. Не ходіть на ринок… і буде вам щастя і здоров’я! Та чого тільки ринок відкривати, давайте на стадіоні концерт влаштуємо за участю відомих зірок, присвячений «безсмертним» людям!

Анжеліка Володимирівна: Можна відкрити ринок, але хоч два рази на тиждень, щоб продавали основне. 

Ала Невайко: Відкрийте ринки, досить вже цього цирку…

Irina Burtovaja: Я позавчора була в «Сiльпо»… У мене був шок… Магазин забитий людьми. Пiд маскою задихаєшся, черги здоровеннi, про який карантин ми говоримо. Тягнуть продукти вiзками. Бiльше туди не пiду.

Любов Григор’єва: А на базу, а звідти само вивозом, кожна крамниця візьме стільки, скільки кому потрібно… Ціни, бачу, аж зашкалюють, українці хрін упустять, щоб не здерти три шкури…

Ірина Фурман: Я буду неправильна, але на вулиці дійсно безпечніше. Я за те, щоб продуктовий працював!

Таня Семенюк-Олексюк: Можна хоча б на 1 день в тиждень + маски і дистанція. До прикладу, у нас порвались тапки в дітей, в чому мають ходити? Я вже вдома клеїла, все одно рвуться далі, що робити?

Emilia Racinscaya: Найбільш небезпечне місце – ринок, велике скупчення людей – це загроза розповсюдження вірусу, який потім не зупинити. Знаємо добре наших людей – в перший же день буде навала, дивіться, щоб потім не шкодувати!

Олена Грішман: Не варто, але в нашому місті навіть і не скажеш, що карантин, яка влада, такий і карантин, якби штрафували, то люди би дома сиділи, прожили би на те, що є. А раніше як люди жили, коли цього всього не було?

Lena Slena: Так, з дотриманням вимог, а ще у такий скрутний час для кожного та держави треба підтримувати місцевий бізнес – найменший, місцевих фермерів. На Тернопільщині зараз люди переорюють редис, який готовий до реалізації, через те, що не мають збуту готової продукції. Звичайно, кожний приймає рішення сам щодо закупів.

Валентина Олинець: В жодному разі не можна відкривати базар! Відкрити базар – це означає зняття карантину! Невже в нас так все добре, що можна вже вештатися по базарах? Ми що, безсмертні?!

Ganna Filipcova: Якби наші люди були б відповідальні, то можна все відкривати – просто всі в масках, рукавичках, антисептики. Стежать за дистанцією, всі б працювали і не переживали б за те, як жити далі.

Валентина Магилат: Самовбивці! Крім того наражають на небезпеку інших! Треба перетерпіти ще трохи – в іншому разі все місто і район будуть взагалі в обсервації!

Діана Дінуська: А чому ні? На сьогоднішній день люди лишилися без роботи. Моя думка – ТАК.

З1 березня Постановою головного державного санітарного лікаря дано рекомендації органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування щодо можливості відкриття продуктових ринків, якщо в населення є проблеми з доступом до харчових продуктів та при дотриманні на ринках таких умов:

  • здійснювати торговельну діяльність можуть лише зареєстровані оператори ринку харчових продуктів;
  • на 20 квадратних метрах торговельної площі може перебувати щонайбільше один відвідувач;
  • забезпечити можливість покупцям у чергах тримати дистанцію не менш ніж 1,5 метра;
  • забезпечити персонал засобами індивідуального захисту;
  • забезпечити дотримання протиепідемічних заходів;
  • для ринків вихідного дня забезпечити відстань між місцями торгівлі не менш ніж 3 метри.

Тож, шановні читачі, у нас думки розділились. У кожної сторони свої вагомі аргументи. Тепер крок за місцевою владою, адже згідно із постановою відтепер у кожному місті мають законне право відкрити ринок за умови дотримання усіх вищевказаних вимог.
Проте як же їх дотримати? І чи реально це в принципі. Пропоную уявити картину: ринок відкриють завтра. Звісно, біля входу збереться велика кількість осіб, і що далі? Запускатимуть у ринок по 50 осіб чи по 100 і слідкуватимуть, щоб усі не збивалися докупи? Але ж кому до снаги проконтролювати дистанцію у чергах? І чи врятує розмітка на ринку, котрої поки що немає. Поживемо- побачимо!

Денис ГАНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар