Що повинні знати батьки, виховуючи дітей, або 10 порад від ГО «Батьківський комітет захисту дітей» Кам’янця-Подільського

Щоб дитина росла здоровою не лише фізично, а й духовно

Виховуючи свою дитину, ти виховуєш себе.

Василь СУХОМЛИНСЬКИЙ.

Діти – безцінний скарб сім’ї, джерело енергії, позитиву, радості і щирості.

Дитинство – незрівнянна пора допитливості, пізнання й здивування. Це пора емоцій, що накривають хвилею. Напевно, немає жодної людини, яка б не відчувала ностальгії за дитинством, бо у кожного з нас воно було пречудовим, барвистим, веселковим! Поринувши у дитинство, кожен може відчути себе щасливим, бо ці спогади зігрівають душу, бадьорять настрій, збагачують емоції.

Час невпинно летить вперед. Хоч сучасні діти мають більше іграшок, більше розваг та вибору, але вони все одно люблять купатися в озері, ходити босоніж по траві, обожнюють книжечки, морозиво та повітряні кульки! Їхнє дитинство залежить від нас, дорослих, адже вирощують “живі квіти землі”, насамперед, у родині.

Сім’я – школа почуттів дитини. Спостерігаючи за стосунками дорослих, дитина набуває морально-емоційного досвіду. У спокійній атмосфері й вона спокійна. Дитина за своєю природою активна, допитлива, вона легко засвоює все, що бачить і чує, їй передається настрій дорослих. Тому важливо, які емоційні враження вона одержує: позитивні чи негативні; які прояви дорослих вона спостерігає: щирість, турботу, ніжність, привітні обличчя, спокійний тон, гумор чи поспішність, буркотливість, дріб’язковість і похмурі обличчя. Все це – перша цеглинка в майбутній будівлі особистості.

Виховати дитину – велике мистецтво, адже сам процес виховання – це безперервна робота серця, розуму і волі батьків. Отож, до вашої уваги декілька порад. Це прості правила життя, які допоможуть дитині вирости здоровою не тільки фізично, а й духовно.

  1. Любіть свою дитину! Радійте її присутності, сприймайте її такою, якою вона є, не ображайте її, не принижуйте, не підривайте її упевненості в собі, не піддавайте її несправедливому покаранню, не відмовляйте їй у вашій довірі, дайте їй підстави любити вас.
  2. Постійно хваліть дитину за правильні вчинки. Цим ви спонукаєте її до активної дії.
  3. Охороняйте дитину від негативних фізичних і моральних впливів.
  4. Створюйте у сім’ї моральний затишок. Хай родинне вогнище буде джерелом спокою, радощів, поваги, справедливості й захищеності.
  5. Не кажіть погано про дитину – ні при ній, ні без неї.
  6. Концентруйтеся на розвитку хорошого в дитині, і в підсумку поганому не залишатиметься місця.
  7. Завжди прислухайтеся і відповідайте дитині, яка звертається до вас.
  8. Поважайте дитину, яка зробила помилку і зможе зараз або трохи пізніше виправити її.
  9. Допомагайте дитині освоювати неосвоєне раніше. Робіть це, наповнюючи навколишній світ турботою, стриманістю, тишею і любов’ю.
  10. У поводженні з дитиною завжди дотримуйтеся кращих манер – пропонуйте їй краще, що є у вас самих.

Частіше дякуйте дітям за їхню присутність у нашому житті. Проводьте з ними більше часу, частіше обіймайте і цілуйте, не лінуйтеся читати казочку на ніч, адже вони так цього чекають. А дитинство таке коротке і так швидко минає! Кожен скаже: “Як швидко виросли діти!”. Тож подбайте про те, що в майбутньому будете згадувати. І нехай ваші діти захочуть виховати своїх дітей так, як це робили ви.

Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей.

ГО «Батьківський комітет захисту дітей».

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар