Недопільга?

Віртуальна приймальня продовжує пошуки істини. Цього разу до редакції зателефонувала жителька с.Малинівці Інна Єсіна. Жінка подзвонила, а не приїхала особисто, бо, каже, в районі на пільгові дні – дефіцит, і сьогодні зекономити на проїзді можна лише в середу.

  • Для пенсіонера, котрий складає копійку до копійки, аби забезпечити собі старість, а не ходити з простягнутою рукою по рідних і сусідах, безкоштовний проїзд до міста був справжнім рятівним колом, – скаржиться Інна Петрівна. – А відтепер живи від середи до середи, чекай пільгового дня, щоби хоч якось заощадити. Згідно з чинним законодавством, окремі категорії громадян вправі безкоштовно користуватися приміським громадським транспортом в усі дні. Чому в нас усе відбувається з точністю до навпаки?..

Аби ця тема більше не створювала соціальної напруги в районі, всю історію пільгових перевезень розповідає начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення РДА Алла Кірпан:

– Протягом минулих років відшкодування витрат перевізникам за пільгові перевезення окремих категорій громадян у приміському автотранспорті загального користування проводилися за рахунок субвенції з державного бюджету, обсяг якої щорічно передбачався Законом України про державний бюджет.

Законами України від 25.12.2015 «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та від 21.12.2016 «Про Державний бюджет України на 2017 рік» грошових виплат державою на ці цілі не передбачено.

Оскільки відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів належать у тому числі й компенсаційні витрати за пільговий проїзд, то з 1 січня 2016 року «утримання» пільгових перевезень лягло на плечі районного бюджету.

Для щоденного забезпечення безоплатним проїздом пільговиків району в обидві сторони на рік потрібно близько 15 млн.грн., що є непосильною ношею для місцевої скарбниці. Виходячи з фінансових можливостей районної казни, в 2016 році на пільгові перевезення було виділено 2,3 млн.грн., а на 2017 рік – 1,2 млн.грн., при цьому частину грошей делегували сільські ради. З цієї причини з 1 січня 2016 року перевезення пільговиків здійснювалось двічі на тиждень — у понеділок та середу, а з 2017-го графік довелося урізати й нині проїхатися безкоштовно можна лише один раз на тиждень — у середу, і в одну сторону — з міста.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар