ПДАТУ ДОПОМАГАТИМЕ АДАПТУВАТИСЬ ВЕТЕРАНАМ

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Договір про співпрацю 28 вересня підписали Подільський державний аграрно-технічний університет і Міжнародний фонд соціальної адаптації. Згідно з цим договором у рамках проекту «Норвегія – Україна» за фінансової допомоги фонду аграрний університет бере на себе обов’язок розробити і впровадити курси професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей. Наразі йдеться про програму «Аграрний менеджмент».

Уповноважена організація від Королівства Норвегія в Україні –Міжнародний фонд соціальної адаптації (МФСА), здійснюватиме переважне фінансування цього курсу, хоча за умовами договору передбачається залучення коштів і ресурсів від місцевих організацій і підприємств, які будуть у ньому задіяні.

Сам проект був розроблений спільно університетом Nord (м.Будо, Норвегія) та Міжнародним фондом соціальної адаптації з урахуванням рекомендацій швейцарської консалтингової компанії  DCAF (Женевський центр демократичного контролю за збройними силами).

За словами президента фонду Володимира Рубцова, те, що більше 20 років фонд існує в Україні і, не дивлячись ні на війну, ні на економічні труднощі, продовжує фінансування проектів (контроль за грошима з боку Норвегії досить строгий), свідчить про його успішну діяльність.

– Уже два десятиліття ми в Україні допомагаємо відставникам пристосовуватись до життя на «гражданці», а після початку подій на Сході ми не тільки не згорнули свою діяльність, але й розширили її, розробляючи спільно з партнерами в Україні все більше проектів адаптації колишніх учасників бойових дій до мирного життя, – зазначив Володимир Сергійович.

Нагадаємо, наш аграрний ВИШ славиться своїми випускниками, які успішно працюють і як фермери, і як висококваліфіковані працівники в агрохолдингах. Тим часом багато учасників АТО і ОСС, які повертаються додому, отримують згідно з наданими українським законодавством пільгами земельні ділянки та не знають, як їх ефективно використовувати і мати гідний прибуток. Саме на покращення навиків слухачів у використанні отриманої землі, а також на професійну підготовку їх у якості спеціалістів-аграріїв і направлений курс «Аграрний менеджмент». Він проводитиметься в університеті відповідно до договорів, укладених з МФСА в обсязі 500 академічних годин, і передбачає не менше 25 слухачів. Співвідношення теоретичних і практичних занять становить 30% та 70%. Навчання почалося 28 вересня і триватиме до 23 грудня. Заняття вестимуть кращі викладачі університету. Ще одним аспектом, важливим для учнів курсу, є залучення психологів, які будуть допомагати військовим ветеранам пристосовуватись до мирних реалій.

Випускники отримають документи про закінчення перепідготовки та участі в міжнародному проекті, а саме:

  • свідоцтво про проходження перепідготовки (від українського університету);
  • спільний сертифікат українського університету і Nord університету;
  • диплом Міністерства закордонних справ Норвегії.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар