Юнь Кам’янеччини дружить з наукою

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

На базі Довжоцького НВК відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Наукового товариства учнів Кам’янець-Подільського району. З вітальним словом до учасників конкурсу звернулися начальник районного відділу освіти Олена Пронозюк, тимчасово виконуюча обов’язки завідувача районного методкабінету Майя Безродна, директор Будинку школяра Віталіса Побережна та методист Будинку школяра, відповідальна за роботу Малої академії наук Анастасія Юрчак.

До складу журі конкурсу увійшли викладачі Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка В.Б. Стецюк, І.І. Боровець, С.С. Предиткевич, викладач Подільського державного аграрно-технічного університету В.С. Вахняк, методисти районного методкабінету, кращі вчителі району, Гуменецької, Колибаївської та Китайгородської ОТГ.

У відділенні «Історія» переможцями І етапу конкурсу-захисту стали Анна Волошина, учениця Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Історія України», керівник Олександр Побережний); Єлізавета Колосова, учениця Ходоровецької ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Історичне краєзнавство», керівник Олеся Сухар); Софія Рахімова, учениця Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Всесвітня історія», керівник Юрій Клімчук).

У відділенні «Філософія та суспільствознавство» призові місця здобули Олександра Атаманчук, учениця Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Правознавство», керівник Олександр Побережний); Олександра Левіна, учениця Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Журналістика», керівник Юрій Клімчук).

У відділенні «Екологія та аграрні науки» перемогли Валерія Струсевич, учениця Староушицької СЗОШ І-ІІІ ст. екологічного напрямку (секція «Охорона довкілля та раціональне природокористування», керівник Марина Юрченко); Юлія Чорна, учениця  Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Лісознавство», керівник Світлана Будник); Анастасія Слободян, учениця  Жванецької ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Екологія», керівник Лілія Заяць).

У відділенні «Хімія та біологія» переможцями стали Марта Ушпалевич, учениця Гуменецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» (секція «Психологія», керівник Олена Костюк); Ірина Полянська, учениця Орининської ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Зоологія, ботаніка», керівникОлена Яцишена); Юлія Білінська, учениця Чабанівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» (секція «Біологія людини», керівник Світлана Білінська).

У відділенні «Наука про Землю» перемогу здобув Денис Яцишин, учень Жванецької ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Геологія, геохімія та мінералогія», керівник Галина Гергелюк).

У відділенні «Математика» кращим став Владислав Слободян, учень Баговицької ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Прикладна математика», керівник Наталія Проценко), а у відділенні «Економіка» — Вероніка Мелимука, учениця Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «мікро- та макроекономіка», керівник Ольга Говорушко).

У відділенні «Комп’ютерні науки» найкращим визнано Олександра Луцика, учня Гуменецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст, гімназія» (секція «Технології програмування», керівник Роман Луцик).

У відділенні «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» призові місця посіли Юлія Завалецька, учениця Сокільської ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Українська література», керівник Валентина Цаплюк), Тетяна Богачик, учениця Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. (секція «Зарубіжна література», керівник Тетяна Шидловська).

У відділенні «Мовознавство» переможцями стали Ольга Ржеп’янська, учениця Подільської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Тетяна Григор’єва); Катерина Гутник, учениця Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум» (секція «Англійська мова», керівник Оксана Васильчук).

Наукові відкриття, спалахи геніальної думки, власні досягнення – це не випадковість і не сліпа удача, а результат кропіткої, тривалої, іноді виснажливої праці учнів та їхніх керівників.

Юлія СТЕПАНЮК, методист Кам’янець-Подільського районного Будинку школяра.

Додати коментар