Archive for Июль, 2013

12Жнива-2013 знову екзаменують хліборобів на зрілість та вміння злагоджено й оперативно збирати вирощений урожай.

Нинішнього року в цілому в районі, як повідомили в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації, належить зібрати зернові та зернобобові культури на 22465 га. За станом на 22 липня сільськогосподарськими формуваннями вже впорано із площі 3105 га 9615 тонн озимого ріпаку при середній урожайності 31 ц/га, з 1267 га –4308 тонн озимого ячменю, який видав на круг 33,3 цнт.; обмолочено 6521 га озимої пшениці й намолочено 27884 тонн збіжжя при урожайності 42,8 ц/га; з площі 260 га отримали 728 тонн ярого ячменю, який в середньому вродив по 28 ц/га. Всього на полях району задіяно 47 комбайнів. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

26
Июл

Хто крайній? Буду за вами!

   Добавив: Dina    в Новини

 DSCN1281У редакцію газети надійшла звістка – в селі Кам’янка біля філії «Смотрич» ТОВ СП «НІБУЛОН» вишикувалася добряча черга вантажівок із зерном. Подекуди водії чекають понад добу, аби розвантажити своїх «залізних коней» і знову вирушити за черговою партією врожаю 2013 року.

Зупиняю маршрутку й прямую за поясненнями до керівництва зерносховища. Сучасний, облаштований за останніми світовими технологіями зберігання та сушіння елеватор, котрий уже декілька років поспіль вирішує чимало проблем сільгоспвиробників нашого й сусідніх регіонів, зустрів мене сонячними зайчиками, що відбивалися від блискучих поверхонь сховищ із зерном, і… кількома десятками припаркованих на узбіччях вантажівок.

– Так, на жаль, черга дійсно велика. В нас такого ніколи раніше не було… Тут зіграв роль природний фактор – дощі, тож практично 99,9% зерна доводиться досушувати, – пояснив ситуацію біля воріт підприємства його директор Артем ПЕРЖИНСЬКИЙ. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

магазин 2Затишне приміщення продовольчого магазину «Любе», що на Довжку, радує око. І не лише привабливим зовнішнім виглядом. Мені не раз доводилося чути гарні відгуки від сільчан про цю торгову точку, а нещодавно я сама завітала сюди.

Заходжу в магазин – і аж очі розбігаються від величезної кількості товарів, виставлених на полицях. Як на мене, тут з продуктів харчування є все, чого душа бажає. Крім того, асортимент регулярно поповнюється – постійно з’являються все нові й нові товари. Влітку в приміщенні прохолодно (для зручності покупців тут працює кондиціонер), тож, сховавшись від надокучливої спеки, можна досхочу роздивлятися все, що є на прилавках. І хоча в черзі не доводиться довго затримуватися, бо обслуговують у «Любе» швидко й професійно, але в цей час можна і телевізор подивитися. Читати далі »

Tags: , , , , , ,

DSCN0395Пік літа. Термометр на вулиці зашкалює. Спекотно й у вищих навчальних закладах нашого міста, де в розпалі вступна кампанія. Про це свідчать зграйки схвильованих абітурієнтів, які стоять на порозі важливого вибору – обрання справи всього подальшого життя. В поті чола працюють приймальні комісії. Виші – в очікуванні потоку нових студентів…

А як проходить вступна кампанія в Подільському аграрно-технічному університеті – одному із престижних навчальних закладів міста? Про це ми ведемо мову з його ректором, професором Миколою БАХМАТОМ.

– Миколо Івановичу, які фахівці сьогодні потрібні державі? На які спеціальності відкрито найбільше державних місць?

– Агрономія, зоотехнія, ветеринарна медицина – традиційні аграрні спеціальності. Квота державного замовлення на них сягає приблизно 75% від загального набору. Тобто, якщо на спеціальність «Агрономія» ми приймаємо 75 осіб, то 56-58 йдуть за держзамовленням, на ветеринарну медицину набираємо 64 бюджетники, на спеціальність «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» на держзамовлення виділено 60 місць. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , ,

26
Июл

Що християнство дало мені?

   Добавив: Dina    в Новини

круглий стілЗ нагоди ювілейної річниці Хрещення Київської Русі в центральній міській бібліотеці відбулося засідання «круглого столу». В зібранні взяли участь священики, науковці, районну владу представляв начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації Тарас Кондратюк, працівники бібліотеки та представники громади.

Задля створення піднесеної духовної атмосфери на честь свята прозвучали церковні тропарі. Кам’янецька поетеса Світлана Кремінська виконала власні вірші, джерелом для створення яких стала саме ця вікопомна ювілейна дата.

Про те, як відбувалося хрещення, про вибір віри князем Володимиром та другу половину його життя, осяяну християнством, розповів ключар кафедрального собору Святого благовірного князя Олександра Невського священик Тарасій (Забутько). Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

DSC_0544Прийоми громадян очільниками районної влади та їх заступниками вже давно не в дивину жителям Кам’янеччини. Проте нещодавно була впроваджена ще одна гарна традиція – прийом громадян працівниками правоохоронних органів, що започаткувалася з руки міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка, який зобов’язав керівників УМВС виїжджати в населені пункти своєї області та зустрічатися із їх жителями.

19 липня в приміщенні райдержадміністрації, чи не вперше на районному рівні, проблеми та прохання мешканців Кам’янеччини вислуховували саме люди в погонах. Майже два десятки громадян зібралося біля залу засідань, де їх приймали полковник міліції, заступник начальника УМВС України в Хмельницькій області Федір Данів, майор міліції, начальник Кам’янець-Подільського РВ УМВС України в Хмельницькій області Олександр Завадський, старший дільничний інспектор міліції Василь Ганик та дільничний інспектор міліції Петро Чернієнко. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

IMG_2323Шановна редакціє газети «Край Кам’янецький»! До вас звертаються мешканці будинку №6, що на Хмельницькому шосе (колишній гуртожиток АТП).

Ще в травні в підвалі нашого дому прорвало трубу й приміщення було затоплене. Відтоді вже минуло чимало часу, але нічого не змінилося: ми й нині потерпаємо від цієї напасті. Звертаємося до вас, як до останньої інстанції, бо вже не знаємо, звідки чекати на допомогу.

Ми знесилилися відчайдушно стукати в глухі двері. Неодноразово телефонували в аварійну службу КП «Міськтепловоденергія» та міськвиконком, але безрезультатно. Чули лише пусті обіцянки. Читати далі »

Tags: , , , , ,

26
Июл

Вірою осяяна

   Добавив: Dina    в Новини

DSCN0179В Україні урочисто відзначають пам’ятну історичну подію – 1025-ту річницю Хрещення Київської Русі. Активно долучилися до цього й культосвітні працівники Кам’янеччини. З нагоди знакової події, що відіграла важливу роль у державотворенні України, в центральній районній бібліотеці влаштовано книжкову виставку «1025 років Хрещення України-Руси», з якою вже ознайомилося чимало читачів.

А 17 липня книжкову виставку, присвячену цій же темі, відкрито в районному центрі культури й мистецтв «Розмай». Сюди на урочисте зібрання з’їхалися завідувачі бібліотек, клубів та директори будинків культури, інші представники інтелігенції.

З вітальним словом від імені районної влади, голови райдержадміністрації Михайла Желізника звернувся його заступник Павло Довгопол. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

26
Июл

Господар у нас тямущий!

   Добавив: Dina    в Наші інтерв'ю

DSC_0012Такі схвальні слова можна почути від жителів сіл Шустівці, Чорнокозинці, Ніверка, Нововолодимирівка, коли мова заходить про Михайла Володимировича ГАСЮКА, його ділові та професійні якості, стиль керівництва. Ось уже восьмий рік він очолює виконком Шустовецької сільської ради, користується заслуженим авторитетом та повагою виборців, які виявили йому високу довіру. Михайло Володимирович справді є повновладним очільником населених пунктів, знає, які проблеми хвилюють людей, хто з них потребує його допомоги або слушної поради. Бо часто зустрічається зі своїми виборцями: в прийомні дні в сільській раді та в її населених пунктах. Людей знає в обличчя.

Переконалися в тому, що сільський голова тямущий, і члени робочої групи на чолі з начальником відділу організаційної і кадрової роботи райдержадміністрації Володимиром Криваком. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , ,

26
Июл

Бути попереду

   Добавив: Dina    в Наші інтерв'ю

4128-9-21966 рік. Після занять подруга наздоганяє в коридорі: «Йдемо зараз до мене. Та-а-аке послухаємо…».

Звичайно ж, я заінтригована. У неї є маг (магнітофон) і бувають дуже цікаві касети. Цю вона урочисто дістає із тумбочки: «Між іншим, заборонена».

«Товарищ Сталин, вы большой ученый, в языкознании познали толк…» – хриплуватий голос чітко відбиває ритм.  А в цих рядках – невимовний сум: «А на нейтральной полосе цветы необычайной красоты…» І з відчаєм: «А по-ту-по-ту-по тундре, по железной дороге, где мчится поезд «Ленинград-Воркута», «Воркута-Ленинград»…

На перервах між парами наспівую те, що якось одразу запам’яталося. Однокурсники запитують: «Чиї пісні?». Тепер моя черга дивувати їх: «Як? Ви не знаєте? Це ж Висоцький!». Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

26
Июл

Людина на своєму місці

   Добавив: Dina    в Новини

DSC_0007Людмила Кащук – секретар Підпилип’янської сільської ради, вирізняється серед колег чималим досвідом роботи. Як 2000 року обрали її на цю посаду, так довіряють і дотепер. Людмила Григорівна не любить публічної уваги й каже, що вона простий службовець. Свою щоденну роботу не вважає особливою. Та кожен, хто працює з людьми, знає, що нелегка це справа – вислухати, розрадити, допомогти, а іноді й зробити зауваження потрібно. Усім вгодити неможливо. Таке життя. А в селі всі на видноті. Кожен має діло до секретаря: довідка якась потрібна, дитину зареєструвати та ще багато інших справ вирішити.

– Людмила Григорівна – то моя права рука, – з гордістю говорить сільський голова Іван Спасюк. – Вона вже багато років в органах місцевого самоврядування, то інколи й мені підкаже, як що правильно зробити. Наш секретар – досвідчений працівник. Про таких кажуть: людина на своєму місці. Читати далі »

Tags: , , , , , , ,

66038409

 

 

 

 

 

 

Десятилетие веков

Звон колокольный украшает,

Тоннели временных мостов

Святое действо приближают.

Крещенье Киевской Руси

Принятием единой веры

Остановило те часы,

Где злу молились изуверы. Читати далі »

карикатур

 

 

 

 

 

 

 

Від сусідів, очей цікавих,

Які хочуть усе знать,

Багатій плота поставив

Висотою метрів п’ять.

Плював, чвиркав крізь губу:

— Крадії! Дебіли!

Бачив я вас всіх в гробу

У тапочках білих! Читати далі »

26
Июл

Їжачиха

   Добавив: Dina    в Літературна сторінка

j1У центрі мого рідного села Хутори-Кривошиїнські, що на Вінниччині, – невеликий парк. Тут великі дерева ростуть впереміж із чагарником. А далі за байраком – будиночки, що потопають у зелені. Набережна – улюблене місце прогулянок сільчан, а особливо підлітків.

Якось увечері ми з хлопчаками гуляли набережною. Зайшли вглиб скверу, сіли на лавку й почали про щось сперечатися. І раптом вигук: «Хлопці! Тут щось колюче…». Це був їжак. Він сердився, пирхав, здригався і колов голками. Когось навіть укусив за палець. Таке з їжаками трапляється рідко. Мабуть, змусили… Хлопці оглянули звірка: здається, їжачиха. Певне, в неї десь тут є дітки в кублі. Треба відпустити її, це корисний звір. Так і зробили. Їжачиха ще кілька разів пирхнула, посопіла, ніби не вірила, що їй повернули волю, потім задріботіла в траві й зникла в кущах. Читати далі »

Tags: , , , , ,

право інтелектуальної власностіНещодавно компанія Microsoft оцінила свої збитки від понад 500 тисяч піратських копій у 200 мільйонів доларів. Справа зайшла так далеко, що ситуацію з порушення прав інтелектуальної власності в Україні 18 липня заслухала у Вашингтоні спеціальна міжвідомча група. В цих слуханнях взяли участь уповноважені представники України.

У результаті торгова палата США на прохання Міжнародного альянсу інтелектуальної власності може зняти преференції на безмитне ввезення окремих українських товарів уже в листопаді. У травні цей альянс присвоїв Україні звання «пірата №1» у світі.

Генеральний директор компанії ТОВ «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків вважає, що лідерами з використання неліцензійного програмного забезпечення серед органів державної влади є Міністерство внутрішніх справ, податкова служба та Збройні Сили України. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , ,

26
Июл

Cто років після Хрещення

   Добавив: Dina    в Суспільство

1025_Krechenna_RysiЦього року минає 1025-та річниця з дня Хрещення князем Володимиром Київської Русі. І для кожного щиро віруючого православного християнина це велика радість, бо це значна подія не лише для держави, а й для всіх її громадян. Християнство – релігія, яку приніс на землю сам Бог Іісус Христос. Він закликав людей бути добрими, щирими, скромними, люблячими, жити заради щастя й блага інших. Князь Володимир не просто так прийняв християнство східного обряду, він відчув і зрозумів, що це найвірніший шлях змінити як своє життя, так і життя країни.

Іісус Христос у Священному Письмі говорить: «Ось, творю все нове» (Обяв.21,5). Після прийняття віри Христової Русь дійсно стала новою. І саме про ті прекрасні зміни й про фундаментальні досягнення Древньої Русі в усіх сферах життя піде мова. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

185_ladronУ Хмельницькому 26-річна місцева жителька віддала майже півмільйона гривень  в обмін на «чудодійне» зняття смертельного прокляття з її родини.

Своїх «спасительок» молода жінка зустріла просто на вулиці в одному з мікрорайонів обласного центру. Спочатку на її шляху з’явилася одна незнайомка, яка монотонним голосом завела розмову про лихо й біди, що незабаром чекають на родину дівчини. Пізніше до неї приєдналася ще одна пані, яка говорила те ж саме. За кілька хвилин такої бесіди бідолашна жертва уже на підсвідомому рівні була абсолютно впевнена, що лише від неї залежить благополуччя і життя її рідних, для порятунку яких не шкода жодних зусиль та грошей. Читати далі »

26
Июл

Футбол

   Добавив: Dina    в Спорт

19-21 липня 1214322669_07відбулися матчі Кубка району з футболу, присвячені Дню Незалежності України:

«Тірас» (Велика Слобідка) – «Іскра» (Кадиївці) 4:0

«Метеор» (Колибаївка) – «Товтри» (Нігин) 1:2

«Кармалюк» (Гуменці) – «Олімп» (Кульчиївці) 6:3

«Колос» (Слобідка-Кульчієвецька) – «Рус-сич» (Калачківці) 2:1

До хроніки24 липня за ініціативи міського голови Михайла Сімашкевича відбувся черговий виїзний брифінг для засобів масової інформації. Михайло Євстафійович разом зі своїм заступником Сергієм Бабієм, керуючим справами Сергієм Самарою та директором департаменту житлової політики, доріг та інфраструктури Олександром Бабчинським продемонстрували чотири об’єкти, на двох із яких відбуваються ремонтні роботи, а ще на двох – розпочнуться незабаром.

Насамперед міський голова презентував проект реконструкції вулиці Уральської у районі скверу «Гунські криниці». Ту уже йдуть ремонтні роботи. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

18
Июл

Негода завдала нового удару

   Добавив: Dina    в Новини

IMG_4585Погода цьогоріч не перестає дивувати своєю мінливістю. Тихий та спекотний день не є запорукою спокійної, безгрозової ночі. В цьому переконалися мешканці Кам’янеччини, коли раптові дощі та сильні вітри наробили чимало лиха на території нашого району.

Не оминула негода й фермерських господарств. У селі Чабанівка постраждали вівцекомплекси «Меріно-Україна» та «Пілігрим». Буревій зірвав дах із вівчарників, подекуди потрощив вікна. Працівники, які в той момент перебували в приміщенні, згадують, як жахливо тріщав шифер, куски якого літали в повітрі. Та, на щастя, ніхто з людей не постраждав, а вівці лише злякалися шуму й гуркоту. Читати далі »

Tags: , , , , , , , , , ,